UFC

Adesanya nokautuje Costę w drugiej rundzie! Całkowita dominacja Nigeryjczyka

Pojedynek Israel Adesanya vs. Paulo Costa był main eventem UFC 253. Fighterzy walczyli o mistrzowski tytuł kategorii średniej.

Adesanya to 31-letni fighter z Nigerii. Jest niezwykle doświadczonym fighterem. Stoczył 6 walk bokserskich i 80 pojedynków w kickboxingu. W MMA Israel walczył natomiast 20 razy i nie przegrał żadnego starcia. Obecnie króluje w swojej dywizji, a pas zdobył w walce z Robertem Whittakerem.

Paulo Costa to 29-letni fighter, który dotychczas był niepokonany. Łącznie stoczył 12 pojedynków i tylko jeden z nich zakończył się decyzją sędziów. Brazylijczyk po raz pierwszy w karierze stanął przed życiową szansą zdobycia mistrzowskiego pasa UFC.

Walka była wyjątkowo jednostronna. Przez cały pojedynek Paulo Costa wyprowadził zaledwie kilka celnych ciosów, natomiast Adesanya dominował bez przerwy, jednocześnie unikając ataków rywala. Kluczowym elementem było obicie nogi wykrocznej Brazylijczyka. Nigeryjczyk miał świetny plan na walkę, który bardzo dobrze zrealizował, udowadniając, że na ten moment w wadze średniej nie ma dla niego rywala na odpowiednim poziomie.

W drugiej rundzie po kolejnych ciosach, których przyjął już znaczną ilość, Costa pada na matę. Adesanya dopełnia formalności i wyprowadza ostatnie ataki. Sędzia przerywa walkę, a Nigeryjczyk wciąż pozostaje niepokonany!

Sprawdź!  Oskar Piechota został zwolniony z UFC

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *