UFC

Islam Makhachev rzuca wyzwanie Fergusonowi – „Chcę wysłać go na emeryturę”

Islam Makhachev, który do swojego rekordu dołożył kolejne zwycięstwo, po gali UFC 259 rzucił wyzwanie Tonemu Fergusonowi.

Na minionej gali Rosjanin zmierzył się z Drew Doberem, którego poddał w trzeciej rundzie. Fighter ma na swoim koncie 19 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Wielu ekspertów widzi w Makhachevie przyszłość kategorii lekkiej. Z uznaniem wypowiadają się o nim także m.in. Daniel Cormier, były mistrz dwóch dywizji, czy Khabib Nurmagomedov niepokonany król wagi lekkiej.

Drugi z zawodników pojawił się nawet w narożniku Makhachev, a przed galą spotkał się z Janem Błachowiczem, któremu życzył powodzenia w starciu z Adesanyą.

Islam na konferencji po UFC 259 przyznał, że myśli o zdobyciu pasa. Zawodnik walczy z dużymi przerwami pomiędzy kolejnymi pojedynkami, jednak jak zapowiedział, w tym roku chce jeszcze dwukrotnie powrócić do oktagonu i rzucił już wyzwanie Fergusonowi.

„Moim wymarzonym starciem jest walka z Tonym Fergusonem. Chce po prostu wysłać go na emeryturę. Za dużo gada. Khabib zakończył karierę, więc po co wywierać na nim presję. Aktualnie mam serię siedmiu zwycięstw, zróbmy to” – powiedział Makhachev.

Sprawdź!  Gorąco na ceremonii ważenia: "Dustin zrozumie, że jeśli nie szanujesz ludzkiej życzliwości i traktujesz ją jako słabość, musisz zapłacić"

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *