MMAUFC

Aleksandar Rakic: Jestem nową twarzą kategorii półciężkiej!

Aleksandar Rakic (MMA 14-2) pokonał na gali UFC 259 byłego pretendenta do tytułu kategorii półciężkiej UFC – Thiago Santosa (MMA 21-9). Po tym zwycięstwie, Austriak zabrał głos na temat swojej pozycji w UFC i sposobie na wygraną z Brazylijczykiem.

Jestem szczęśliwy. Zdominowałem ten pojedynek. Szedłem na przód, utrzymałem mocne tempo, wygrałem wszystkie trzy rundy. Kontrolowałem środek klatki, tempo. Kontrolowałem cały ten pojedynek. Mocno kopałem, trafiłem kopnięciem na głowę, byłem mocny.

Warto dodać, że tylko jeden sędzia punktował wszystkie trzy rundy dla Austriaka. Dwóch pozostałych na korzyść Rakica zapisało dwie pierwsze odsłony i być może to było powodem, że w trzeciej rundzie 29-latek oddał trochę pola Santosowi. Walka w całości odbywała się w stójce i jak wynika ze słów Rakica, taki był właśnie plan.

Wiedzieliśmy, że Thiago jest stójkowiczem, więc chcieliśmy powalczyć z nim w stójce i pokazać, że jestem w stanie tam dominować. Lubię pokazywać swoją dominację gościom, którzy uważani są za silniejszych ode mnie.

Zapytany o swoją przyszłość i plany na najbliższy czas, Rakic wspomniał o planach zdobycia mistrzostwa UFC.

Sprawdź!  Santiago Ponzinibbio zwycięski! "Kopałem i on teraz nie może chodzić o własnych siłach."

Ciężko trenuję, co dnia staje się lepszy. Poprawiam wszystkie moje umiejętności. Mam najlepszych trenerów u boku. Potrenuj ze mną miesiąc, to zobaczysz o czym mówię. Powiedziałem Danie White’owi, że jestem nową twarzą dywizji półciężkiej. Jestem młody, głodny sukcesu i dobrze się biję. Staram się jak najlepiej reprezentować MMA. Zobaczymy jaką decyzję podejmie UFC, ale ja jestem gotowy.

Źródło: mmajunkie.com

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.