UFC

Ilia Topuria z honorami przywitany na stadionie Realu Madryt. Test areny przed walką? [WIDEO]

Nowy mistrz kategorii piórkowej UFC zyskał sporą popularność w Hiszpanii. Ilia Topuria w miniony weekend pojawił się też murawie Estadio Santiago Bernabéu, stadionie Realu Madryt.

Ilia Topuria reprezentuje dwa kraje: Gruzję, skąd pochodzą jego rodzice oraz Hiszpanię, w której na co dzień rezyduje. Fighter największej organizacji MMA ma 27 lat i niedawno poprawił swój rekord do 15-0. „El Matador” znokautował w 2. rundzie Alexandra Volkanovskiego i sięgnął po mistrzostwo kategorii piórkowej.

Topuria po wygranej z Australijczykiem upomniał się o galę UFC w Hiszpanii, a w rozmowie z mediami doprecyzował, że chciałby stoczyć walkę na stadionie Realu Madryt. Gruzin otwarcie kibicuje Królewskim.

Topuria przywitany z honorami na Santiago Bernabeu

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, „El Matador” wszedł na murawę stadionu Realu przed meczem z Sevillą FC. Ilia Topuria pojawił się w garniturze oraz mistrzowskim pasem na ramieniu. Ponad 80 tysięcy kibiców (Santiago Bernabeu może pomieścić 85 tysięcy) oklaskiwało mistrza UFC, który honorowo wyprowadził też pierwsze kopnięcie ze środka.

Dana White przyznał po UFC 298, że organizacja będzie chciała odwiedzić Półwysep Iberyjski. Niewykluczone, że Ilia Topuria otrzyma to, o czym wielokrotnie wspominał wyzywany przez niego Conor McGregor – walkę na stadionie piłkarskim.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.