KSW

Hitowy transfer KSW?! Pogromca legend może być rywalem Mameda Khalidova!

Niewykluczone, że KSW zdecyduje się sięgnąć po głośne, zagraniczne nazwisko! Niektóre persony z branży już zaczęły je zestawiać z Mamedem Khalidovem na jubileuszową galę.

Wielkimi krokami zbliża się gala KSW 100, która odbędzie się w listopadzie. Okrągła liczba rozpala nadzieje kibiców, którzy spodziewają się co najmniej kilku bardzo mocnych zestawień. Martin Lewandowski sam mówił, że chciałby doprowadzić do pojedynku Krzysztofa Włodarczyka z Arturem Szpilką, choć dołączenie tego pierwszego do Fame MMA zdaje się krzyżować te plany.

Na rynku pojawiło się tymczasem bardzo głośne, zagraniczne nazwisko. Osoby z branży już zaczęły zestawiać je na KSW 100 z Mamedem Khalidovem.

Gegard Mousasi w KSW?

Owym fighterem jest Gegard Mousasi. Holender ma na swoim koncie 60 zawodowych pojedynków, z których wygrywał w 49. Jego rekord nie jest też sztucznie napompowany. „The Dreamcatcher” był niepokonany w organizacji Dream, gdzie dzierżył pas wagi średniej, podobnie jak w Bellatorze.

Oprócz tego Mousasi zwyciężał też w UFC, gdzie kończył m. in. legendarnych Vitora Belforta, Lyoto Machidę, Dana Hendersona czy byłego mistrza Chrisa Weidmana. Ostatnie dwa pojedynki Holender jednak przegrywał przez decyzje z Johnnym Eblenem i Fabianem Edwardsem.

Sprawdź!  Wielu kibiców na to czekało! Mamed wyjaśnia, dlaczego nigdy nie przeszedł do UFC: "Postanowiłem, że zostanę, jak usłyszałem..."

Gegard Mousasi został zwolniony z Bellatora, gdyż przejmujące go władze PFL uznały, że ma zbyt wysoki kontrakt. Osoby blisko związane z polską branżą MMA natychmiast podjęli temat angażu „The Dreamcatchera” w KSW:

– Już o tym było wiele razy, ale teraz zbliża się coś fajnego i okoliczności by pasowały. Oby, oby próby zostały podjęte – napisał komentator KSW i dziennikarz Maciej Turski.

– Mamed vs Mousasi. Chyba bym oszalał ze szczęścia! – dodał promotor Artur Ostaszewski.

– Mamed vs Mousasi KSW 100. Dej mnie to! – tak zareagował “Juras”.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.