ACAArmia Fight NightBabilon MMAFENKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – awans na podium Rębeckiego i Joniaka, spadek Bryczka i debiut Oleksiejczuka

Przedstawiamy Wam najnowszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian i kilku debiutów.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Karolina Owczarz

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia: 

Z powodu rocznej nieaktywności z rankingu wypada Sebastian Romanowski i Patryk Trytek. Sylwester Miller po przegranej prze decyzję sędziowską z Oleksii Polischukiem spada na pozycję nr 5. Mariusz Joniak po świetnym nokaucie na Lukasie Chotenskym podczas FEN 37 awansuje na miejsce nr 3. 9 miejsce zajmuje Islam Maryasultanov a na 10 wskakuje Jan Ciepłowski, który na Armia Fight Night 11 Jansunga Gogię.

Waga piórkowa:

Mansur Azhiev po pokonaniu Amaur’ego Juniora na AFN 11 zajmuje 5 miejsce wyprzedzając Patryka Kaczmarczyka i Dawida Śmiełowskiego.

Waga lekka:

Mateusz Rębecki  na FEN 37 wypunktował Arkadiy’a Osipyana, dzięki czemu zajmuje on trzecie miejsce i wyprzedza tym samym mistrza KSW w lekkiej Mariana Ziółkowskiego. Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Mateusz Legierski, przez co Sebastian Rajewski i Artur Sowiński awansują o jedną pozycję, natomiast na ostatnie miejsce ląduje Łukasz Rajewski.

Waga półśrednia:

Robert Bryczek z powodu zmiany kategorii wagowej znika z tego rankingu. Cezary Oleksiejczuk po pokonaniu Aiguna Akhmedova na FEN 37 i zdobyciu pasa mistrzowskiego debiutuje w rankingu i od razu zajmuje miejsce numer 4. Z rankingu wypada Krystian Kaszubowski, przez co wszyscy z miejsc od 5 do 10 przesuwają się o jedno oczko w górę.

Sprawdź!  Zawodnik UFC chciał uratować galę Jake'a Paula! Napisał jednak do złej osoby!

Waga średnia:

Piotr Wawrzyniak po kapitalnym boju na Babilon MMA 26 pokonał Tymoteusza Łopaczyka przez co debiutuje w rankingu na miejscu na miejsce numer 9. Kolejnym nowym nazwiskiem w tym rankingu będzie Piotr Kuberski, który na FEN 27 wypunktował Krystiana Bielskiego. Marcin Naruszczka i Damian Janikowski wypadają z rankingu w związku pojawieniem się w nim Wawrzyniaka i Kuberskiego.

Waga półciężka:

Adam Kowalski po przegranej z Mario Zgelą na FEN 37 spada na pozycję numer 10.

Waga ciężka:

Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Adam Pałasz. Na miejsce 9 wskakuje Filip Stawowy, który na Babilon MMA 26 po fenomenalnym boju pokonał Marcina Sianosa.

P4P kobiet

Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Justyna Haba, przez co zawodniczki z miejsc od 5 do 10 przesuwają się o jedno oczko w górę. Na 10 miejsce w rankingu wskakuje Anita Bekus.

Poniżej możecie zapoznać się pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.