ACAArmia Fight NightBabilon MMAFENKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – awans na podium Rębeckiego i Joniaka, spadek Bryczka i debiut Oleksiejczuka

Przedstawiamy Wam najnowszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian i kilku debiutów.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Marcin Held powalczy o milion dolarów! Sprawdź szczegóły turnieju PFL. "Mogę zaszokować świat."

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia: 

Z powodu rocznej nieaktywności z rankingu wypada Sebastian Romanowski i Patryk Trytek. Sylwester Miller po przegranej prze decyzję sędziowską z Oleksii Polischukiem spada na pozycję nr 5. Mariusz Joniak po świetnym nokaucie na Lukasie Chotenskym podczas FEN 37 awansuje na miejsce nr 3. 9 miejsce zajmuje Islam Maryasultanov a na 10 wskakuje Jan Ciepłowski, który na Armia Fight Night 11 Jansunga Gogię.

Waga piórkowa:

Mansur Azhiev po pokonaniu Amaur’ego Juniora na AFN 11 zajmuje 5 miejsce wyprzedzając Patryka Kaczmarczyka i Dawida Śmiełowskiego.

Waga lekka:

Mateusz Rębecki  na FEN 37 wypunktował Arkadiy’a Osipyana, dzięki czemu zajmuje on trzecie miejsce i wyprzedza tym samym mistrza KSW w lekkiej Mariana Ziółkowskiego. Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Mateusz Legierski, przez co Sebastian Rajewski i Artur Sowiński awansują o jedną pozycję, natomiast na ostatnie miejsce ląduje Łukasz Rajewski.

Waga półśrednia:

Robert Bryczek z powodu zmiany kategorii wagowej znika z tego rankingu. Cezary Oleksiejczuk po pokonaniu Aiguna Akhmedova na FEN 37 i zdobyciu pasa mistrzowskiego debiutuje w rankingu i od razu zajmuje miejsce numer 4. Z rankingu wypada Krystian Kaszubowski, przez co wszyscy z miejsc od 5 do 10 przesuwają się o jedno oczko w górę.

Sprawdź!  UFC Vegas 54 karta walk. Kto walczy? Jan Błachowicz vs Rakic kiedy walka? Typy i kursy bukmacherskie UFC Vegas 54

Waga średnia:

Piotr Wawrzyniak po kapitalnym boju na Babilon MMA 26 pokonał Tymoteusza Łopaczyka przez co debiutuje w rankingu na miejscu na miejsce numer 9. Kolejnym nowym nazwiskiem w tym rankingu będzie Piotr Kuberski, który na FEN 27 wypunktował Krystiana Bielskiego. Marcin Naruszczka i Damian Janikowski wypadają z rankingu w związku pojawieniem się w nim Wawrzyniaka i Kuberskiego.

Waga półciężka:

Adam Kowalski po przegranej z Mario Zgelą na FEN 37 spada na pozycję numer 10.

Waga ciężka:

Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Adam Pałasz. Na miejsce 9 wskakuje Filip Stawowy, który na Babilon MMA 26 po fenomenalnym boju pokonał Marcina Sianosa.

P4P kobiet

Z powodu rocznej nieobecności z rankingu wypada Justyna Haba, przez co zawodniczki z miejsc od 5 do 10 przesuwają się o jedno oczko w górę. Na 10 miejsce w rankingu wskakuje Anita Bekus.

Poniżej możecie zapoznać się pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.