UFC

Glover Teixeira zachwycony natychmiastowym title shotem! „Od razu powiedziałem „jedziemy!”, zanim…”

Na UFC 282 Jan Błachowicz zremisował z Magomedem Ankalaevem, przez co pas mistrzowski kategorii półciężkiej wciąż pozostaje bez właściciela. To może się zmienić już w styczniu, a Glover Teixeira nie kryje zachwytu z decyzji władz federacji.

Wydarzenia ostatnich tygodni przed UFC 282 zaskoczyły wiele osób, a przede wszystkim samych zawodników. Gwoli przypomnienia: Jiri Prochazka doznał kontuzji barku i zmuszony był wycofać się z main eventu gali w Las Vegas i zawakować pas mistrzowski. Jego oponentowi Gloverowi Teixeirze zaproponowano Magomeda Ankalaeva, jednak Brazylijczyk preferował Jana Błachowicza. Na to nie przystała organizacja i to Polak z Rosjanin spotkali się w walce wieczoru na dystansie pięciu rund.

Pojedynek skończył się remisem, przez co bezkrólewie w dywizji do 205. funtów nadal trwa. Dana White nie był zadowolony z tego, co zobaczył i już na konferencji prasowej po UFC 282 zdradził, że Glover Teixeira, który miał walczyć z wygranym Błachowicz-Ankalaev, zmierzy się o pas mistrzowski z Jamahalem Hillem na UFC 283 w Brazylii.

– Wszystkim to powtarzam: ludzie niepotrzebnie stresują się z byle powodu. Wszyscy się pytają, czy się wściekłem. Pewnie, byłem smutny tego dnia, gdy dowiedziałem się, że nie walczę o pas. Pomyślałem wtedy: „nie pozwolę, by mną to zawładnęło. Jestem zdrowy, szczęśliwy, będę cieszył się życiem. W końcu walczę o pas z wygranym.” – komentował swoją sytuację 43-letni Brazylijczyk w rozmowie z MMA Underground. – Zasłużyłem, by być w tym miejscu. Zasuwałem jak wół i tu jestem. Niech wszechświat zajmie się sprawami i wszystko ułoży, ty skup się na swoim celu.

Glover Teixeira był na miejscu i z bliska oglądał starcie „Cieszyńskiego Księcia” ze swoim niedoszłym rywalem. W wywiadzie przyznał, że do rozpoczęcia pojedynku liczył na jakieś szybkie skończenie, by mógł spotkać się ze zwycięzcą w styczniu, na gali w Rio de Janeiro.

Sprawdź!  Poirier zabrał głos! Przeprasza i wyjaśnia co z jego walką na UFC 299!

Oglądając tę walkę myślałem przez cały czas: niech skończy się szybko, UFC potrzebuje main eventu w Brazylii. Nikt nic nie wspominał, sam pomyślałem, że ściągnąć któregoś do Brazylii. Potem, około 3. rundy Jan miał rozcięcie, a Ankalaev obie nogi okopane i pomyślałem: „ok, nie ma co liczyć na walkę w Brazylii…”

A potem zadziało się szaleństwo. „Glover, walczysz w Brazylii.” Lecimy! (…) Zaprosili mnie na zaplecze, rozmawiałem z Hunterem [Campbellem] i Mickeyem [Maynardem]. Zaproponowali Brazylię, a ja powiedziałem od razu „Jedziemy!”, zanim jeszcze poznałem nazwisko rywala. Dopytali, czy chcę walczyć o pas w Brazylii. „Jazda, z kimkolwiek” – odpowiedziałem im.

W najbliższą sobotę odbędzie się gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do licznych wydarzeń sportowych NA ŻYWO, a w tym między innymi wszystkie mecze Premier League, czy Bundesligi! W ofercie znajduje się też wiele filmów, seriali i programów rozrywkowych.

-> Kup dostęp do KSW 77: Pudzian vs Mamed

Sprawdź!  Charles Oliveira snuje mocarstwowe plany! Już zaplanował dwie kolejne walki!

Bilety na ostatnią galę KSW w tym roku zostały wyprzedane w zawrotnym tempie. Walkę Pudzian vs Khalidov obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje zaledwie minutę.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.