UFC

Gamrot szczerze o niedoszłym rywalu! Jak Parnasse poradziłby sobie w UFC?

Mateusz Gamrot ocenił szanse gwiazdy KSW w organizacji UFC. Przyznał, że podwójny mistrz poradziłby sobie naprawdę świetnie.

Aktualnie ważą się losy championa kategorii piórkowej i lekkiej. Salahdine Parnasse wypełnił kontrakt z KSW, co oznacza, że prowadzi negocjacje. Wśród liderów w walce o Francuza poza polską organizacją wymienia się także UFC oraz PFL.

Kibice bez wątpienia chcieliby zobaczyć go w największej federacji na świecie, jednak Parnasse nie ukrywa, że duże znaczenie mają dla niego pieniądze. W UFC musiałby zaczynać od znacznie mniejszej gaży, natomiast PFL prawdopodobnie jest w stanie zaoferować gigantyczną kwotę.

Głos w sprawie przyszłości Francuza zabrał jego niedoszły rywal Mateusz Gamrot. W rozmowie z Klatka po klatce przyznał, że Parnasse mógłby zajść naprawdę daleko, ale jeśli wybierze pieniądze, ta droga może też się źle skończyć.

– Na pewno mógłby zajść wysoko. Jest fenomenem. Każdy mistrz KSW udowadnia w UFC, że wysoko dochodzi. On naprawdę ma to coś, więc na pewno bardzo wysoko by zaszedł. Pytanie, jakie ma priorytety? Ostatnio o nich głośno mówi i mówi, że to jest hajs, więc pójdzie tą drogą.

– Wiem jedynie, że jak idziesz za hajsem, to w pewnym momencie możesz się potknąć o wynik sportowy. Jak idziesz w drugą stronę, wtedy hajs idzie za tobą, więc każdy ma swój cel. On jest jeszcze młody, więc może powalczyć parę lat gdzieś indziej i dopiero pójść do UFC, o ile będzie wygrywał.

Przykładem zawodnika, który poszedł za pieniędzmi jest Roberto Soldić. Jak ujawnił szef KSW, organizacja ONE przebiła jego ofertę aż czterokrotnie. W Polsce jednak toczył nawet po 2 walki w roku i był dużą gwiazdą. W azjatyckiej federacji wszedł do klatki dwukrotnie od 2022 roku. Jedno starcie zakończyło się jako no-contest po dwóch minutach, a w kolejnym został znokautowany.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.