KSW

Gamrot może zawalczyć w KSW? Lewandowski wyjaśnia, czym będą dodatkowe gale

W miniony poniedziałek odbyła się niezapowiedziana konferencja KSW, podczas której organizacja odsłoniła karty i m.in. zapowiedziała głośny pojedynek.

Przede wszystkim potwierdzony został pojedynek dwóch polskich legend. Były mistrz świata w boksie Tomasz Adamek stanie do walki z Mamedem Khalidovem. Starcie jest zakontraktowane w formule bokserskiej w dużych rękawicach na dystansie 6 rund. „Góral” oświadczył, że nie zamierza toczyć pojedynków na żadnych innych zasadach.

Starcie odbędzie się na gali XTB KSW: Epic w lutym. Jest to pierwsze dodatkowe wydarzenie organizowane przez największą polską federację. Jak się okazuje, będą to osobne gale, na których dojdzie do starć nie tylko w formule MMA tak jak dotychczas.

Martin Lewandowski zapowiedział, że zobaczymy różne formuły i konfrontacje zawodników wywodzących się z innych dyscyplin. Na ten moment nie zdradził, o jakie konkretnie starcia chodzi, jednak karta walk ma być naprawdę ciekawa i możemy spodziewać się np. K-1 w małych rękawicach, a w przyszłości także Muay Thai czy pojedynków grapplerskich.

– Walka grapplingowa Mateusza Gamrota mogłaby się odbyć, oczywiście. To jest właśnie to otwarcie nowe, bo rzeczywiście zawodnicy, oczywiście nie mówię, że wszyscy, bo nie wszyscy mają takie zgody, ale daje to jakąś tam możliwość, że jeśli nie możesz w boksie, nie możesz w MMA, to możesz na przykład w grapplingu albo inne formuły. Jest to bardzo świeży projekt, dopięty w ciągu 2 miesięcy.

Zobacz wywiady po ogłoszeniu walki:

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.