PFL

Francis Ngannou znalazł nowego pracodawcę?! Odrzucił OGROMNĄ ofertę ONE! „Zaoferowaliśmy mu…”

Najprawdopodobniej tylko kilka dni dzieli nas od ogłoszenia Francisa Ngannou w nowej federacji. Informację tę podał Chael Sonnen, a prezes ONE Championship „zapewnił” kibiców, że nie będzie to jego organizacja.

Kameruńczyk od stycznia pozostaje wolnym agentem po tym, jak wygasła jego umowa z UFC. „The Predator” nie porozumiał się w sprawie nowego kontraktu, choć miał zostać najlepiej opłacanym ciężkim w historii. Francis zawakował mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w mediach pojawiły się spekulacje, jaki kolejny krok wykona Ngannou?

Najwięcej mówiło się o tym, że fighter spełni swoje marzenie i wystąpi w bokserskim ringu. Z czasem zaczęto coraz więcej przebąkiwać o tym, iż Kameruńczyk pozostanie jednak w MMA, a na stole miał mieć oferty z trzech organizacji: Bellator MMA, PFL oraz ONE Championship.

Prezes ostatniej z wymienionych, Chatri Sityodtong, wypowiedział się dla Daily Star na temat negocjacji z Ngannou. Były mistrz UFC miał odrzucić ofertę bagatela 20 milionów dolarów! Nie same pieniądze były jednak kością niezgody w tej sytuacji.

Domagał się miejsca w radzie nadzorczej. Prosił o wpływ na ustalanie wypłaty jego rywala. Zaoferowaliśmy mu gwarantowane 16 milionów funtów [20 mln dolarów], ale pieniądze nie wystarczyły. Chciał wszystkich tych innych pozafinansowych warunków, które nie miały większego sensu.

Oczywiście nie mogliśmy mu dać miejsca w radzie. To byłoby bez sensu, byłby jak ryba bez wody.

Francis Ngannou znalazł nowego pracodawcę?

Przed kilkoma godzinami były zawodnik, a obecnie ekspert i komentator MMA Chael Sonnen przekazał najświeższe wiadomości dotyczące przyszłości „The Predatora”. Zdaniem Amerykanin, Francis Ngannou trafi ostatecznie do Professional Fighters League!

Sprawdź!  Karolina Sobek nie zawalczy na gali PFL! Problemy ze strony polskiej ambasady? "Nie otrzymała wizy pracowniczej"

– Z OSTATNIEJ CHWILI: Bellator nigdy nie złożył propozycji Francisowi. Francis oraz PFL doszli do porozumienia. Nie mogę zapewnić, że Francis wyjdzie jeszcze kiedykolwiek do walki, ale jeśli tak się stanie – będzie to miało miejsce w Smart Cage [klatka PFL].

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.