PFL

Francis Ngannou znalazł nowego pracodawcę?! Odrzucił OGROMNĄ ofertę ONE! „Zaoferowaliśmy mu…”

Najprawdopodobniej tylko kilka dni dzieli nas od ogłoszenia Francisa Ngannou w nowej federacji. Informację tę podał Chael Sonnen, a prezes ONE Championship „zapewnił” kibiców, że nie będzie to jego organizacja.

Kameruńczyk od stycznia pozostaje wolnym agentem po tym, jak wygasła jego umowa z UFC. „The Predator” nie porozumiał się w sprawie nowego kontraktu, choć miał zostać najlepiej opłacanym ciężkim w historii. Francis zawakował mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej, a w mediach pojawiły się spekulacje, jaki kolejny krok wykona Ngannou?

Najwięcej mówiło się o tym, że fighter spełni swoje marzenie i wystąpi w bokserskim ringu. Z czasem zaczęto coraz więcej przebąkiwać o tym, iż Kameruńczyk pozostanie jednak w MMA, a na stole miał mieć oferty z trzech organizacji: Bellator MMA, PFL oraz ONE Championship.

Prezes ostatniej z wymienionych, Chatri Sityodtong, wypowiedział się dla Daily Star na temat negocjacji z Ngannou. Były mistrz UFC miał odrzucić ofertę bagatela 20 milionów dolarów! Nie same pieniądze były jednak kością niezgody w tej sytuacji.

Domagał się miejsca w radzie nadzorczej. Prosił o wpływ na ustalanie wypłaty jego rywala. Zaoferowaliśmy mu gwarantowane 16 milionów funtów [20 mln dolarów], ale pieniądze nie wystarczyły. Chciał wszystkich tych innych pozafinansowych warunków, które nie miały większego sensu.

Oczywiście nie mogliśmy mu dać miejsca w radzie. To byłoby bez sensu, byłby jak ryba bez wody.

Francis Ngannou znalazł nowego pracodawcę?

Przed kilkoma godzinami były zawodnik, a obecnie ekspert i komentator MMA Chael Sonnen przekazał najświeższe wiadomości dotyczące przyszłości „The Predatora”. Zdaniem Amerykanin, Francis Ngannou trafi ostatecznie do Professional Fighters League!

Sprawdź!  (VIDEO) Świat MMA w szoku! Kayla Harrison doznała porażki!

– Z OSTATNIEJ CHWILI: Bellator nigdy nie złożył propozycji Francisowi. Francis oraz PFL doszli do porozumienia. Nie mogę zapewnić, że Francis wyjdzie jeszcze kiedykolwiek do walki, ale jeśli tak się stanie – będzie to miało miejsce w Smart Cage [klatka PFL].

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.