UFC

Francis Ngannou vs. Derrick Lewis 2 planowane na sierpniową galę UFC w Houston

Do tej pory nie wiedzieliśmy kto będzie rywalem Francisa Ngannou (16-3)  w jego pierwszej obronie mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej. W oparciu o słowa Dany White’a dziennikarze Kevin Iole zdradził  że rywalem Francuza będzie Derrick Lewis (25-7). Walka ma odbyć się podczas sierpniowej gali UFC.

Derrick Lewis jest niezwykle widowiskowo walczącym zawodnikiem. W swojej karierze walczył najlepszymi zawodnikami w wadze ciężkiej. Amerykanin może być znany polskiej publiczności głównie z walk z naszymi rodakami: Damianem Grabowskim (22-5) i Marcinem Tyburą (21-6). W obu pojedynkach lepszy był Amerykanin. W swoim poprzednim boju na UFC znokautował Curtisa Blaydesa (14-3).

Francis Ngannou obecnie może się pochwalić pięcioma wygranymi z rzędu. Z UFC jest związany od 2015 roku i przez ten czas przegrał tylko dwa pojedynki. Wszystkie swoje dotychczasowe walki kończył przed czasem. W ostatnim boju na UFC 260 w drugiej rundzie znokautował Stipe Miocica (20-4) rewanżując się za porażkę sprzed trzech lat.

Obaj panowie mają wspólną historię. Zmierzyli się ze sobą  w 2018 roku na UFC 226, gdzie po niezwykle nudnym pojedynku na punkty zwyciężył Lewis.

Sprawdź!  Dan Hardy chce zwolnienia z kontraktu z UFC. Anglik pragnie powrócić do startów na galach w Japonii

Francis Ngannou vs. Derrick Lewis 2 odbędzie się w Houston

Choć nie znamy jeszcze konkretnego terminu to starcia to według informacji Kevina Iole odbędzie się ono w sierpniu na gali w Houston w stanie Teksas.

„Dana White powiedział, że Derrick Lewis zawalczy z Francisem Ngannou odbędzie w Houston. Prawdopodobnie dojdzie do tego w sierpniu.”

napisał na Twitterze Kevin Iole.

źródło: Twitter/Kevin Iole

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *