UFC

Ekspert krytycznie o dywizji półciężkiej! „Nikt nie ma szans z Pereirą, jeśli…”

Były zawodnik, a obecnie komentator i ekspert gal UFC Daniel Cormier, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat dywizji półciężkiej.

Popularny „DC” sam przed laty dzierżył koronę kategorii do 205. funtów. Po zakończeniu kariery Cormier zajął się komentatorką i z bliska oglądał między innymi, jak w ubiegłym tygodniu Alex Pereira nokautuje Jiriego Prochazkę.

Było to już drugie spotkanie tych zawodników, a pierwsze również skończyło się przed czasem na korzyść Brazylijczyka. W międzyczasie „Poatan” ciężko znokautował Jamahala Hilla. Najbliższym rywalem ma być z kolei Magomed Ankalaev, a swojego rewanżu domaga się też Jan Błachowicz.

Daniel Cormier: Numerem 6 wagi półciężkiej jest Nikita Krylov…

W najnowszym podcaście na kanale ESPN MMA Daniel Cormier podzielił się swoimi przemyśleniami na temat dywizji półciężkiej. „DC” zwrócił uwagę Chaelowi Sonnenowi, że w czołówce nie widać czystej krwi zapaśnika:

Spójrz Chael na dywizję. Nie widzę żadnych zapaśników, nie widzę żadnych zapaśników aż do numeru 10. Numerem 6 na świecie jest Nikita Krylov.

– Jeśli nikt nie pójdzie z nim w zapasy, to jak długo Alex Pereira utrzyma się na szczycie? Bo wydaje się, że nikt nie ma z nim szans, jeśli będzie musiał wymieniać z nim uderzenia w stójce.

Wydaje się, że opór Pereirze dzięki zapasom postawić może Magomed Ankalaev. Dagestańczyk tymczasem zapowiedział, że będzie chciał znokautować mistrza.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.