KSW

Eksperci ponownie zabrali głos! Kibice twierdzą, że walka Parnasse vs Mircea to ustawka [WIDEO]

Walka była ustawiona!? Od pewnego czasu to już tradycja, że po galach KSW pojawiają się niedorzeczne komentarze, w których kibice zarzucają oszustwo.

Za nami gala KSW 93 w Paryżu, podczas której do klatki powrócił fenomenalne Salahdine Parnasse. Francuz zwyciężył przez nokaut w pierwszej rundzie i zunifikował mistrzowskie pasy wagi lekkiej, po raz kolejny udowadniając, że jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w historii polskiej organizacji.

Kibice zarzucają KSW ustawkę

Parnasse był ogromnym faworytem w walce z Valeriu Mirceą i od samego początku polował kopnięciami na głowę rywala. W końcu trafił tymczasowego mistrza i dobił go ciosami w parterze. Kibice jednak twierdzą, że walka była ustawiona, gdyż ich zdaniem kopnięcie było za słabe, żeby znokautować zawodnika z Mołdawii.

Podobne zarzuty pojawiały się wielokrotnie, m.in. w przypadku walki Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem czy Arturem Szpilką. W ostatnim czasie fani regularnie widzą ustawione pojedynki i oszustwa, nawet jeśli starcie kończy się nokautem.

Na social mediach KSW pojawiły się m.in. takie komentarze:

– Noga ześlizguje się po czubku głowy, a chłop pada jak długi… Jak dla mnie to troszkę naciągane… Coraz więcej walk w KSW z takimi wątpliwościami… Ale nie oceniam.

– Nawet go nie dotknął tym kopem.

– Nawet go dobrze nie dotknął i pada jak długi.

– Highkick przeciął powietrze.

– Nie kumam tego nokautu.. Wydawało się, że lekko go rysnął. Czy to może powalić zawodowca? Czy to było ustawione? Nie jestem fachowcem, ale dla mnie wyglądało to dziwnie.

– Czegoś nie rozumiem, na ulicy po mo**zie ostro się dostawało i człowiek stał, w kej es dabliu w powietrzu się dostanie i ko.

– Przecież on go nawet nie trafił. Ustawka jak każde KSW.

Nagranie z nokautu

To zaledwie tylko mała część komentarzy od kibiców, którzy po raz kolejny wywęszyli ustawkę w KSW. Fani, którzy interesują się MMA od dłuższego czasu nie mają jednak wątpliwości, że Parnasse uczciwie pokonał tymczasowego mistrza.

Sprawdź!  Akop Szostak zostaje w KSW na dłużej... Popisał kontrakt na kilka pojedynków: "To nie jest kontrakt na jedną walkę"

Na powtórkach widać wyraźnie, że Francuz trafił rywala piszczelem. Mircea całkowicie odsłonięty nadział się na nogę rywala. Odcięty zaczął padać na deski i był jedynie w stanie zasłonić się przed kolejnymi ciosami. Podobne nokauty, gdy uderzenia czy kopnięcia jedynie obcierają głowę rywala, nie są niczym wyjątkowym.

Pomijając już aspekt samej walki, absurdem byłoby ustawianie pojedynku, w momencie, gdy świat MMA patrzy na Parnasse’a, który w kolejnym starciu może zawalczy dla UFC. Był to dla niego ostatni występ w kontrakcie i w niedalekiej przyszłości dowiemy się, jaki kierunek obrał 26-latek.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.