UFC

Dustin Poirier zdradza nazwisko przeciwnika o największych umiejętnościach: „Przetrwał trudy walki ze mną, co nie jest proste. Jego wytrzymałość jest niesamowita.”

Dustin Poirier wziął udział w sesji Q&A ESPN+. Fighter odpowiedział między innymi na pytanie, kto był jego rywalem o największych umiejętnościach?

Po wygranej w walce wieczoru UFC 264 nad Conorem McGregorem, Dustin Poirier jest pierwszym pretendentem do tytułu mistrzowskiego dywizji lekkiej. The Diamond mierzył się już raz o ten pas, gdy mistrzem był jeszcze Khabib Nurmagomedov. Dagestańczyk zwyciężył na UFC 242 przez duszenie w 3. rundzie.

Amerykanin so tego pojedynku podszedł jako tymczasowy mistrz kategorii. I to właśnie rywala z tamtego pojedynku uważa za pokonanego przeciwnika o największych umiejętnościach:

Max Holloway, przetrwał trudy walki ze mną, co nie jest proste. Jego wytrzymałość jest niesamowita. Wiem, że zadałem mu wiele mocnych ciosów, ale za każdym razem w nowej rundzie odpowiadał.

– Wyszedł gotowy na bójkę i jestem za to wdzięczny. Wiele się nauczyłem z tej walki.

Pojedynek Poirier vs. Holloway o tymczasowy pas kategorii lekkiej odbył się na UFC 236. The Diamond zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów, którzy punktowali 49-46, 49-46, 49-46. Co ciekawe było to drugie spotkanie tych fighterów. W pierwszym Blessed poniósł pierwszą zawodową porażkę odklepując już w pierwszej odsłonie.

Sprawdź!  Leon Edwards o ostatniej minucie walki z Diazem: "Myślałem: Nie bądź jak Conor McGregor"

Źródło: ESPN

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *