UFC

Dustin Poirier zaskoczony rywalem na UFC 299. „Myślałem, że będzie to…”

Dustin Poirier przyznał w najnowszym wywiadzie, że zaskoczyła go propozycja walki z Benoit Saint-Denisem na UFC 299. Amerykanin nie spodziewał się, że zostanie zestawiony z wschodzącą gwiazdą.

„The Diamond” wraca do oktagonu po ciężkim KO przez kopnięcie na głowę, które zaserwował mu Justin Gaethje. Poirier wciąż okupuje 3. pozycję w rankingu kategorii lekkiej i uznawany jest za czołowego reprezentanta tej dywizji.

Mając to na uwadze wielu kibiców było zaskoczonych, gdy ogłoszono starcie Dustina z Benoit Saint-Denisem. Francuz jest kilka lat młodszy od Amerykanina i jest na fali 5. kolejnych wygranych. „God of War” to jednak zawodnik, który dopiero wchodzi do świata poważnego MMA. Na chwilę obecną zajmuje 12. lokatę w rankingu.

Niemniej zaskoczony był też sam Dustin Poirier. W programie The MMA Hour „The Diamond” przyznał, że spodziewał się zdecydowanie innego profilu przeciwnika.

Byłem zaskoczony, myślałem, że rywalem będzie jakiś bardziej znany fighter. W głowie układałem raczej „walkę o dziedzictwo” – może z RDA, może jakimś byłym mistrzem. Nie wiem, coś takiego, po prostu myślałem, że oferta UFC będzie czymś w tym rodzaju.

Poirier wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się zaakceptować starcie z Saint-Denisem:

Sprawdź!  (VIDEO) Kontrowersje na gali ACA! Syn Kadyrowa debiutuje w MMA! W narożniku gwiazda UFC

Ale, jak powiedziałeś, potrzebuję walki, dzięki której będzie mi się chciało rano wstać. Szanuję ten sport. Mam 35 lat, a to jest młody, głodny lew, który jest na fali zwycięstw. Ma chyba 5 wygranych przed czasem z rzędu. Kiedyś ktoś dał mi szansę, żeby się przebić, szanuję tę grę, więc teraz oddaję, co kiedyś dostałem.

Przekonamy się 9 marca na UFC 299. Kojarzysz tego mema z psem patrzącym w lustro? To ja, sprawdzający, czy wciąż mam to w sobie. 9 marca, 5 rund.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.