High League

Denis zmienił zdanie co do walki z Pudzianowskim: „Sójkowo bym sobie poradził, ale w pełnym MMA na tę chwilę nie dałbym rady”

Denis Załęcki ma już za sobą debiut w nowej formule. W ostatnim pojedynku z Mateuszem Kubiszynem stoczył pierwszą w życiu walkę na zasadach MMA.

Kibice spodziewali się mocnego starcia stójkowego, jednak jak się okazało, oglądaliśmy również dużo walki w parterze. To właśnie w tej płaszczyźnie „Don Diego” wypunktował Denisa i na kartach sędziowskich zwyciężył dwie rundy. Ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Denis Załęcki o walce z Mariuszem Pudzianowskim

Teraz gdy Denis poznał, czym jest formuła MMA w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim ponownie został zapytany o potencjalną walkę z Mariuszem Pudzianowskim.

Tym razem przyznał, gdyby była to walka w samej stójce, to poradziłby sobie z byłym strongmanem. Natomiast inaczej wyglądałoby to, gdyby starcie odbyło się w formule MMA. Denis przyznaje, że Pudzianowski miałby zbyt wielką przewagę w parterze i na ten moment nie byłby w stanie pokonać zawodnika KSW.

– Teraz mogę powiedzieć oficjalnie, że jeśli miałbym się bić z nim stójkowo, to bym sobie poradził. Jeśli mielibyśmy robić teraz pełne MMA, na tę chwilę nie dałbym rady. Na tę chwilę szczerze nie dałbym rady.

– (…) Na tę chwilę z Pudzianem w parterze myślę, że dużo bym nie podziałał. Jakby już mnie przygniótł, to już by mnie nie puścił. To jest właśnie to, że nie mam tego doświadczenia w parterze, nie potrafię rozkładać siły. Widzisz, była ta pierwsza runda, jakby potrwała 5 minut, to myślę, że w pierwszej rundzie bym go skończył.

Sprawdź wywiady po High League 3 Extra:

Sprawdź!  Zmiana kursów przed walką Szpilka vs. Załęcki! Eksperci nie mają wątpliwości kto zwycięży!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.