UFC

[WIDEO] Darko Stosić wygrywa z Michałem Andryszakiem! Sędziowie byli niejednogłośni

Za nami szósta walka na KSW 63. Darko Stosić w tym pojedynku miał walczyć o mistrzowski pas, jednak ostatecznie przyjął starcie z Michałem Andryszakiem.

Michał „Longer” Andryszak w ostatnim czasie miesza wygrane z porażkami. Wszystkie swoje dotychczasowe pojedynki kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów. W ostatnim boju na KSW 58 poddał Guto Inocente powracając na ścieżkę zwycięstw. W maju miał wystąpić na gali Fight Empire MMA 1 i zmierzyć się z Łukaszem Parobcem, ale gala została odwołana z powodu pandemii koronawirusa

Darko Stosic w latach 2018-2020 był związany z Ultimate Fighting Championship. W największej organizacji na świecie walczył w kategorii półciężkiej i w 4 pojedynkach odniósł tylko 1 zwycięstwo. Po zakończonej przygodzie w UFC powrócił do wagi ciężkiej, w której jeszcze nigdy nie został pokonany. W tym roku zadebiutował w klatce KSW, gdzie na gali z numerem 59 wygrał przez KO z Michałem Włodarkiem. W swoim poprzednim pojedynku na KSW 61 ciężko znokautował Michała Kitę. Na KSW 63 miał się zmierzyć z mistrzem Philem De Friesem, ale ten doznał kontuzji, która wyeliminowała go z tej potyczki.

RELACJA:

Runda 1:

Sprawdź!  "Tu nie chodzi tylko o pieniądze..." Menedżer Francisa Ngannou o negocjacjach z UFC

Andryszak zaczął wywierać presję i rozpoczął akcję od kopnięć. Serb również zaczął odpowiadać niskimi kopnięciami. „Longer” zaczął kąsać rywala z dystansu. Serb polował na jeden cios, ale nic z tego nie wynikała. Po jednej akcji Stosica Michał skontrował świetnym prawym. Andryszak świetnie pracował ciosami prostymi. Michał ruszył po obalenie, ale zostało one wybronione. Po jednej z szarż Stosica Andryszak ruszył po nogi i obalił swojego rywala. „Longer” w półgardzie kontrolował przeciwnika zadając krótkie ciosy w głowę Serba.

Runda 2:

Michał tak samo jak w poprzedniej rundzie zaczął pracować z dystansu. Po jednym niskim kopnięciu Serba Michał trafił rywal świetnym prawym prostym. Andryszak zmienił pozycję i wyprowadził świetne lewe wysokie kopnięcie. Stosic ruszył na rywala z serią sierpów w tułów, ale Michał znalazł drogę wyjścia z tej sytuacji i powrócił do pracy dystansie. Darko trafił celnym lewym sierpowym poprawiając prawym prostym korpus. Michał cały czas był czujny i świetnie unikał ciosów i szarż Serba. Michał próbował obalenia, ale nic z tego nie wyszło. Na 30 sekund przed końcem rundy Darko trafił prawym sierpem , który Polak wyraźnie odczuł. Do końca rundy Stosic wywierał presję na naszym rodaku.

Sprawdź!  Dana White odpowiada Jake'owi Paulowi! "Jesteś oszustem, nie gwiazdą. Bierzesz sterydy?"

Runda 3:

Stosic szybko ruszył z serią sierpów, które minęły celu. Michał znów dystansował rywala. Darko cały czas wywierał presję i cały czas polował na mocne ciosy. Stosic znów trafił mocnym cepem naszego rodaka, który miał ewidentny kryzys kondycyjny. Po nieudanym obaleniu Stosica sam Polak ruszył po nogi, jednak nic z tego nie wyszło i przez chwilę dociskał rywala do siatki. Walka po chwili wróciła do stójki. Darko znowu wywierał presję i cały czas pracował świetnymi ciosami, czasem przebijając się przez gardę Polaka. Do końca rundy Stosic pracował bardzo mocnymi sierpami. O wyniku walki musieli zdecydować sędziowie.

Walkę przez niejednogłośną decyzję sędziowską wygrywa Darko Stosica

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.