UFC

Darko Stosić o sparingach z Janem Błachowiczem! „Mogę wypowiedzieć się o nim wyłącznie w…”

Darko Stosić przygotowuje się do kolejnego pojedynku w KSW. Były zawodnik UFC zapowiedział, że zamierza zdobyć mistrzowski pas. W sierpniu Stosić trenował do walki z Andryszakiem w Warszawskim Centrum Atletyki, gdzie sparował głównie z Janem Błachowiczem i Danielem Omielańczukiem. W ostatnim Q&A na swoich mediach społecznościowych odpowiedział na pytania fanów dot. właśnie Błachowicza i tego, jak widzi jego szansę w walce z Rakicem.

29-letni Stosić ma na swoim koncie 20 walk. Serb wygrał 16 razy, w tym 11 przed czasem. Stosić próbował swoich sił w kategorii półciężkiej, jednak w tej dywizji przegrał 4 z 5 pojedynków. Nigdy natomiast nie odniósł porażki w wadze ciężkiej. Po czterech pojedynkach w UFC zawodnik zadebiutował w największej polskiej organizacji. W pierwszym starciu na gali KSW 59 zmierzył się z Michałem Włodarkiem, którego znokautował w drugiej rundzie.

Gala UFC 267. Błachowicz – Teixeira. Gdzie oglądać? Transmisja w STS TV za darmo! Stream online

Następnie na KSW 61 stanął do walki z Michałem Kitą. Serb brutalnie rozprawił się z Polakiem pod koniec pierwszej rundy. Za oba zwycięstwa zgarnął bonus za nokaut wieczoru. 4 września zmierzył się z Michałem Andryszakiem, którego pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziowską.

Sprawdź!  Roberto Soldić zostanie mistrzem UFC? "To liga mistrzów. Najpierw dostanę kontrakt, potem pokażę wszystkim..."

Do starcia z Andryszakiem Darko przygotowywał się w Warszawskim Centrum Atletki.

Zazwyczaj sparuję z Danielem i Janem. Daniel jest silny jak Jan, ale uważamy na kontuzje, nie ma złej krwi w sparingach, ale uderza mocno. Jan to bardzo dobry gość, dobra osoba. Mieliśmy świetne sparingi, jest bardzo przyjacielski, więc chciałbym mu podziękować. – mówił podczas wywiadów przed walką.

Teraz Stosić postanowił zorganizować krótkie Q&A na swoim Instagramie.

Jeden z fanów zapytał oto, czy Aleksandar Rakic zdoła pokonać Błachowicza w jakich potencjalnej walce, kolejne pytanie dotyczyło tego jak wyglądały sparingi z mistrzem.

– Jaki na sparingach może być ktoś, kto jest mistrzem UFC? Mogę wypowiedzieć się o nim wyłącznie w samych pozytywach. Jest mistrzem pod każdym względem. – zaznaczył Stosić.

Na pytanie dot. Rakica odpowiedział – Jemu oraz Rakiciowi życzę wszystkiego najlepszego.

Gala UFC 267 z udziałem Jana Błachowicza odbędzie się już 30 października w europejskich godzinach. Obejrzysz ją w STS TV za darmo – wystarczy otworzyć konto.

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.