Boks

Dariusz Michalczewski vs. Roy Jones Jr? Polak dostał ofertę powrotu na ring

Ostatnio zrobiła się moda na powroty legend pięściarskich. Ten ruch zapoczątkował Mike Tyson, który w zeszłym roku po wielu latach przerwy powrócił na ring. W rozmowie z TVP SPORT jeden z najlepszych Polskich zawodników w historii boksu Dariusz „Tiger” Michalczewski zdradził, że otrzymał ofertę na walkę z legendarnym Royem Jonesem Jr, jednak ostatecznie nie dogadano się finansowo.

Temat walki Michalczewski vs. Royem Jonesem Jr w świecie boksu jest poruszany od ponad 20 lat i wielu kibiców żałuje, że nigdy nie doszło do takiej konfrontacji, aby wyłonić najlepszego pięściarza w historii wagi półciężkiej.

Ja również dostałem propozycję powrotu do ringu i walki z Royem Jonesem Jr. w Dubaju. To było po jego walce z Mike’em Tysonem. Oferowali 5, a później 6 mln euro. Zażądałem 10 mln, ale tylko po to, aby się odczepili. Za namowami powiedziałem, że chcę 7,5 mln i niżej nie zejdę. Na moje szczęście nie zdecydowali się.

powiedział Dariusz Michalczewski.

Nasz rodak dodał, że tak naprawdę nie chce wracać do startów, aby nie psuś swojego wizerunku i dziedzictwa.

Sprawdź!  Jake Paul sprowokował Mayweathera! Został poturbowany i musiał uciekać! Wielka awantura na konferencji [WIDEO]

Nie chciałbym, aby ktoś oglądał mnie na ringu w tym wieku, kiedy nie mam siły i refleksu. Wolę być zapamiętany z walk, które stoczyłem w trakcie zawodowej kariery. Nie chcę się na stare lata wygłupiać.

podsumował.

Dariusz Tiger Michalczewskim jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy w historii. Był on mistrzem w wadze półciężkiej oraz cruiser. Pas mistrzowski federacji WBO w dywizji do 175 funtów dzierżył przez 9 lat tocząc wiele niezapomnianych batalii. To trofeum stracił w 2003 roku, gdzie na gali w Hamburgu przegrał na punkty po bliskim boju z Julio Cesarem Gonzalesem. Dwa lata później został pokonany przez Fabricio Tiozzo. W tym samym roku zakończył zawodową karierę z rekordem 48 zwycięstw i dwóch porażek.

Roy Jones Jr przez wielu określany jest mianem najwybitniejszego pięściarza w historii zawodowego boksu. Jego kunszt i umiejętności przeszły wręcz do legendy. Zdobywał on tytuły mistrzowskie najważniejszych federacji w trzech kategoriach wagowych. Jednak od lat rozmienia się na dobre tocząc wiele pojedynków będąc w fatalnej formie przez co niszczy swoje dziedzictwo. W zeszłym roku zmierzył się w pokazowym pojedynku ze wspomnianym już Mikiem Tysonem.

Sprawdź!  OFICJALNIE: Anderson "Spider" Silva powraca i zawalczy w formule bokserskiej! Znamy rywala i wszystkie szczegóły.

źródło: TVP Sport, Onet.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *