Boks

Dariusz Michalczewski vs. Roy Jones Jr? Polak dostał ofertę powrotu na ring

Ostatnio zrobiła się moda na powroty legend pięściarskich. Ten ruch zapoczątkował Mike Tyson, który w zeszłym roku po wielu latach przerwy powrócił na ring. W rozmowie z TVP SPORT jeden z najlepszych Polskich zawodników w historii boksu Dariusz „Tiger” Michalczewski zdradził, że otrzymał ofertę na walkę z legendarnym Royem Jonesem Jr, jednak ostatecznie nie dogadano się finansowo.

Temat walki Michalczewski vs. Royem Jonesem Jr w świecie boksu jest poruszany od ponad 20 lat i wielu kibiców żałuje, że nigdy nie doszło do takiej konfrontacji, aby wyłonić najlepszego pięściarza w historii wagi półciężkiej.

Ja również dostałem propozycję powrotu do ringu i walki z Royem Jonesem Jr. w Dubaju. To było po jego walce z Mike’em Tysonem. Oferowali 5, a później 6 mln euro. Zażądałem 10 mln, ale tylko po to, aby się odczepili. Za namowami powiedziałem, że chcę 7,5 mln i niżej nie zejdę. Na moje szczęście nie zdecydowali się.

powiedział Dariusz Michalczewski.

Nasz rodak dodał, że tak naprawdę nie chce wracać do startów, aby nie psuś swojego wizerunku i dziedzictwa.

Sprawdź!  Mike Tyson przyleciał do Polski! Wiemy, co ściągnęło go na Podlasie

Nie chciałbym, aby ktoś oglądał mnie na ringu w tym wieku, kiedy nie mam siły i refleksu. Wolę być zapamiętany z walk, które stoczyłem w trakcie zawodowej kariery. Nie chcę się na stare lata wygłupiać.

podsumował.

Dariusz Tiger Michalczewskim jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy w historii. Był on mistrzem w wadze półciężkiej oraz cruiser. Pas mistrzowski federacji WBO w dywizji do 175 funtów dzierżył przez 9 lat tocząc wiele niezapomnianych batalii. To trofeum stracił w 2003 roku, gdzie na gali w Hamburgu przegrał na punkty po bliskim boju z Julio Cesarem Gonzalesem. Dwa lata później został pokonany przez Fabricio Tiozzo. W tym samym roku zakończył zawodową karierę z rekordem 48 zwycięstw i dwóch porażek.

Roy Jones Jr przez wielu określany jest mianem najwybitniejszego pięściarza w historii zawodowego boksu. Jego kunszt i umiejętności przeszły wręcz do legendy. Zdobywał on tytuły mistrzowskie najważniejszych federacji w trzech kategoriach wagowych. Jednak od lat rozmienia się na dobre tocząc wiele pojedynków będąc w fatalnej formie przez co niszczy swoje dziedzictwo. W zeszłym roku zmierzył się w pokazowym pojedynku ze wspomnianym już Mikiem Tysonem.

Sprawdź!  Artur Szpilka zawalczy z Tomaszem Adamkiem w KSW?! Pięściarz z Wieliczki potwierdza doniesienia o debiucie w MMA!

źródło: TVP Sport, Onet.pl

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.