UFC

Dana White zły na weterana UFC! „Wkurzyłem się, nie spodobało mi się to…”

Na minionej gali UFC Kansas zobaczyliśmy podwójną emeryturę po walce Cummings vs Herman. W karcie głównej również jeden z weteranów zdjął rękawice…

Tym fighterem był Clay Guida. Amerykanin ma już 41 lat na karku, a w minioną sobotę „The Carpenter” zmierzył się z 13 lat młodszym Rafą Garcią, który nie dał doświadczonemu zawodnikowi najmniejszych szans. „Gifted” zwyciężył pewną, jednogłośną decyzją sędziowską.

Dla Guidy była to 61. walka w karierze i 23. już porażka. Clay w ostatnich latach ma coraz większe problemy z ustabilizowaniem formy, a dwa zwycięstwa z rzędu udało mu się odnieść aż w 2017 roku. Po odczytaniu werdyktu arbitrów „The Carpenter” zdjął rękawice sugerując oczywiście zakończenie kariery. Okazało się to jednak być… zwykłym trollingiem.

Clay Guida szybko przyznał się do żartu, gdy Daniel Cormier podszedł do niego z mikrofonem. Amerykanin tłumaczył, że chciał po prostu wymienić się rękawicami z rywalem, a przy okazji złożył życzenia swojej matce. Jego zachowanie mocno nie spodobało się za to Danie White.

Sprawdź!  Jak Błachowicz zareagował na słowa Janikowskiego? Zawodnik KSW wyjaśnia: "Trochę miał żal, ale..."

Wkurzyło mnie to, jeśli mam być szczery – powiedział prezydent UFC na konferencji prasowej. – Wkurzyłem się. Lubię go, jest miłym gościem, ale udajesz zakończenie kariery, żeby złożyć komuś p***dolone życzenia?

My tu robimy galę na żywo, rozumiecie o co mi chodzi? Nie, nie spodobało mi się to… Złożył jakieś życzenia urodzinowe komuś tam. Nie było to w porządku.

Na UFC Kansas swoje kariery zakończyli Zak Cummings i Ed Herman, a rękawice w podobnym celu, co Guida, zdjął Bill Algeo. Różnica jest jednak taka, że on jednak swoją walkę wygrał i wywiad z Cormierem miał zagwarantowany.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.