UFC

Dana White pozytywnie o szansach Islama Makhacheva na walkę o pas! „Najpierw ktoś z TOP 5, albo TOP 3.”

Dana White od lat słynie ze słów „nie pytajcie mnie na konferencji o następną walkę”. Okazjonalnie prezydent UFC sugeruje, kogo federacja będzie chciała dać jako kolejnego rywala swojej gwieździe. Tak też było po UFC 267 w kontekście Islama Makhacheva.

Islam Makhachev szybko poradził sobie z Danem Hookerem na UFC 267. Nowozelandczyk, który postanowił wrócić do oktagonu miesiąc po ostatnim występie w miejsce kontuzjowanego Rafaela dos Anjosa, poddał się już w pierwszej rundzie. „The Hangman” w trudnej sytuacji znalazł się od samego początku, bo po sprowadzeniu fighterzy znaleźli się przy narożniku Dagestańczyka. Tam Islamowi Makhachevowi podpowiadał Khabib Nurmagomedov.

Zarówno na konferencji prasowej po UFC 267, jak i jeszcze w oktagonie, Islam Makhachev domagał się walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej. Dana White na spotkaniu z dziennikarzami pozytywnie ocenił szanse Dagestańczyka na title shota:

Tak, jest gotowy na kogoś z TOP 5, albo TOP 3, ktokolwiek będzie dostępny. A później, zakładając, że mu się powiedzie, dostanie walkę o tytuł.

Fighterzy znajdujący się przed Islamem w rankingu to byli pretendenci do pasa kategorii lekkiej. Wyjątkiem jest jedynie Beneil Dariush. Na UFC 268 dojdzie do potyczki Justin Gaethje vs. Michael Chandler. Dan Hooker mówił przed UFC 267, że to z jego starcia z Islamem Makhachevem i właśnie pojedynku „The Highlighta” z „Ironem” dowiemy się, kto zmierzy się z wygranym z UFC 269: Charles Oliveira vs. Dustin Poirier. Makhachev z kolei zaznaczał, że tak Gaethje, jak i Chandler mieli już swoje okazje na zostanie mistrzem:

Sprawdź!  Diego Sanchez powróci do UFC? Dana White komentuje!

Tak, to prawda – skomentował to Dana White, – ale nigdy nie wiesz, jak się to wszystko ułoży. Nigdy nie wiadomo, czy któryś z zawodników nie dozna kontuzji, kto zawalczy z kim, kto przegra, kto będzie niezdolny lub niedostępny tego i tego dnia. Zmiennych jest bardzo dużo.

Justin Gaethje niedawno udzielił wypowiedzi, w której wyraził swoje niezadowolenie z faktu iż federacja promuje zamulających zawodników. Takimi Amerykanin określił między innymi Islama Makhacheva, którego styl opiera się na parterze. Cóż, trzeba przyznać, że Dagestańczyk w ostatni weekend pokazał, że i na macie można wywołać emocje.

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: UFC YouTube

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.