UFC

Dana White musi zacisnąć zęby! Jake Paul wchodzi do UFC!

Dana White chciałby się odsunąć od wszelkich tematów związanych z Jake’iem Paulem, ale chyba będzie miał z tym problem. YouTuber-pięściarz wykupił na giełdzie… aukcje firmy-matki UFC!

O konflikcie na linii Jake PaulDana White wiadomo nie od dziś. Zawodnik z perfekcyjnym rekordem 5-0 zwyciężał z dwoma byłymi fighterami UFC w pięściarskim ringu: z Benem Askrenem w 1 rundzie oraz dwukrotnie z byłym mistrzem dywizji półśredniej, Tyronem Woodleyem. Po KO na tym ostatnim Jake Paul jasno się wyraził, że chce kolejnych gwiazd MMA.

Doprowadziło to do ostrych wymian w Internecie. Koniec końców „The Problem Child” ogłosił, że z chęcią zmierzy się z Jorge Masvidalem, jeśli prezydent największej federacji spełni jego warunki. Jednym z nich było podniesienie minimalnej gaży, jaką fighterzy otrzymują za występ w oktagonie. I o ile Dana White do tych warunków się nie odniósł, a mediom zapowiedział, że nie ma zamiaru wypowiadać się o Jake’u Paulu, o tyle ten… zainwestował w UFC.

Zainwestowałem w akcje EDR [Endeavor – firma matka] (UFC) z moim partnerem, by skupić się na środowiskowych i społecznych czynnikach życia fighterów. Wierzymy, że EDR zyska długotrwały wzrost ekonomiczny, poprzez podniesienie wypłat zawodników UFC i zaperwniając im opiekę zdrowotną.

Wywołany przez „The Problem Child” partner biznesowy, Geoffrey Woo, również zamieścił serię wpisów ujawniając szczegóły dotyczące tego ruchu finansowego:

Sprawdź!  Rewanż Sterling vs. Yan na UFC 267! "Zamułhagen, Igłashaw, wygrany otrzyma kolejny wpier*ol po tym, jak uśpię Yana!"

Jake Paul, nasi współpracownicy i ja jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić inwestycję w Endeavor (…) – i naszych celów, jako inwestorów.

Mój partner Jake stanął na czele zmian w biznesie sportów walki nie tylko mówiąc o tym, lecz także podejściem – do płacy zawodników, opieki zdrowotnej i broniąc kobiecej części. (…)

UFC spotkało się z wieloma słowami krytyki na temat wyeksploatowania zawodników. Różnica w tym, co dostają zawodnicy, a co włodarze jest poniżej wszelkich standardów. Jest to problem dla akcjonariuszy i nie zmieni się on z dnia na dzień.

– Wierzymy, że najlepszą drogą do rewolucji jest pokierowanie ją od środka – jako współwłaściciele UFC i inwestorzy. Użyjemy tego, by pobudzić fanów, innych akcjonariuszy i cały zarząd, by wykonali odpowiednią pracę.

Źródło: Bleacher Report

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.