Boks

Coraz bliżej hitowej walki Tysona Fury’ego?! Promotor nie pozostawia wątpliwości: „Nalega, by…”

Powrót Tysona Fury’ego do ringu jest w zasadzie przesądzony. Promotorzy Frank Warren i Eddie Hearn zdradzili tymczasem nowe fakty w sprawie pojedynku „Króla Cyganów” z Anthonym Joshuą!

Przed kilkoma tygodniami doszło do jednego z najbardziej wyczekiwanego rewanżów tego roku. Ołeksandr Usyk stanął do obrony pasów mistrzowskich wagi ciężkiej, które odebrał Anthony’emu Joshule we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Tottenhamu. W Dżeddzie kibice ponownie zobaczyli pojedynek na pełnym dystansie, a arbitrzy ogłosili niejednogłośną wygraną Ukraińca. Ten w wywiadzie po walce powiedział: albo Fury, albo nikt.

O ile na potwierdzenie (kolejnego) powrotu z emerytury przez „Króla Cyganów” nie trzeba było długo czekać, o tyle… Usyk odmówił walki w grudniu. Powód jest jednak całkiem zrozumiały – w jego kraju wciąż toczy się wojna, a sam pięściarz ma do wyleczenia kilka urazów. Tyson Fury zaprosił do tańca Anhony’ego Joshuę, który wstępnie zgodził się na ten pojedynek.

Promotor popularnego „AJ-a”, Eddie Hearn potwierdził w wywiadzie udzielonym talkSPORT Breakfast, że został nawiązany kontakt pomiędzy obozami. Z kolei Frank Warren, współpromotor „The Gypsy Kinga” powiedział, że oficjalna oferta zostanie wysłana na piśmie i zdradził plan swojego współpracownika na to hitowe starcie:

Sprawdź!  (VIDEO) Kapitalna wojna w ringu! Ołeksandr Usyk rozbija Anthony'ego Joshuę!

Odbędzie się to w Wielkiej Brytanii, mamy nadzieję, że w listopadzie. W to celujemy. Tyson nalega, by ta walka odbyła się właśnie w UK. To musi się udać. Chce walczyć na miejscu i dać show brytyjskim kibicom.

Ta walka wygeneruje wielkie dochody, bo będzie niesamowite zainteresowanie miejscowej publiczności i pobije wszelkie rekordy Pay-Per-View. Jej wartość określą liczby.

Warren naturalnie nie wchodził w szczegółową analizę tego, o jakich kwotach mowa przed wystosowaniem oferty do obozu Joshuy. Wie jednak, że potencjał tego pojedynku jest naprawdę ogromny.

Jak potwierdzą zainteresowanie i zaakceptują naszą pozycję zrobimy wszystko, by zmaksymalizować dochód dla obu stron. Zależy od tego, jaka będzie cena tej walki… Osobiście uważam, że dobije do dwóch milionów wykupień [PPV].

Tyson powiedział, że chce to zrobić w Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie powtarzał, że walka z nim [Anthonym Joshuą] musi się odbyć w UK.

Eddie Hearn również poruszył temat tej walki na terenie Zjednoczonego Królestwa. Jego zdaniem niewielka jest liczba aren, na których można by ją zorganizować.

Sprawdź!  Ołeksandr Usyk wyzywa Tysona Fury'ego?! "Możemy się bić na gołe pięści, na ulicy!"

O tej porze roku masz tylko jedno wyjście i jest nim Millenium Stadium. W ten sposób porzuca się dużą ilość pieniędzy, ale nie zgadniecie. Obaj mają ich pod dostatkiem.

Wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. W tym układzie obaj mogą stwierdzić: „Nie obchodzi nas kasa, zrobimy to w UK.”

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.