UFC

Conor McGregor udziela rad Volkanovskiemu. „Bądź kulą do kręgli, celuj z główki w…”

Sobotnia wygrana Islama Makhacheva na UFC 280 i jego wyzwanie rzucone w kierunku Alexandra Volkanovskiego uruchomiło Conora McGregora. Irlandczyk wdał się w wymianę zdań z Australijczykiem.

Pas mistrzowski kategorii lekkiej po blisko dwóch latach i pierwszej możliwej okazji powrócił do Dagestanu. Po tym, jak tytuł zawakował Khabib Nurmagomedov przejął go Charles Oliveira. Brazylijczyk zaliczył jedną udaną obronę, ale przed drugą nie wypełnił limitu wagowego, przez co stracił status championa.

„Do Bronx” zarzekał się, że pas powróci na jego biodra już w sobotę. Na gali UFC 280 nie miał jednak najmniejszych szans w walce z Islamem Makhachevem i przegrał przez duszenie w 2. rundzie. Wygraną Dagestańczyka szybko skomentował Conor McGregor, który przy okazji zaatakował Khabiba, jednego ze swoich największych wrogów.

„The Notoious” nie poprzestał na tych, już usuniętych, wpisach. Irlandczyk szybko obrał na cel kolejny pojedynek o pas mistrzowski wagi lekkiej Makhachev vs. Volkanovski, który ma mieć miejsce w lutym przyszłego roku na gali w Australii. McGregor nie omieszkał przypomnieć wszystkim, że w przeszłości dzierżył oba tytuły należące do Islama i „The Greata”.

Sprawdź!  Cain Velasquez zwolniony za kaucją! Były mistrz UFC wraca do domu!

Moje dwa dawne pasy. Na dwóch małych kleszczach. Ta walka wykręci 10 wykupień [PPV – red.]

Volkanovski nie bał się wdać w dyskusję z pierwszym podwójnym championem federacji odpowiedział mu cytując jego własne słowa: Zwycięzcy skupiają się na wygrywaniu. Przegrani skupiają się na wygrywających. Conor ewidentnie nie czuje złej krwi wobec Australijczyka, który postanowił skorzystać z okazji do zaznaczenia, że byłby zainteresowany bojem w oktagonie.

To się przyglądam i monitoruję sytuację, ziomek. To wszystko. Mówiąc szczerze cieszę się, że jesteś, gdzie jesteś. Wrócę. To jeszcze nie koniec, wiesz o tym – napisał „Notorious”.

Szacunek, bracie. Z miłą chęcią powitam cię z powrotem – odpowiedział Alexander „Wielki”.

McGregorowi ewidentnie spodobało się podejście obecnego mistrza dywizji piórkowej i 1. zawodnika w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Irlandczyk postanowił udzielić porady Volkanovskiemu w przygotowaniach do kolejnego title shota.

Sprawdź!  Mocne spotkanie Jonesa i Ngannou! "Byłem, jestem i umrę jako król" [VIDEO]

Conor uważa, że pretendent do korony dywizji lekkiej powinien się skupić przede wszystkim na masie. Wrócił pamięcią do czasów rugby, gdzie obecny champion piórkowych (limit 65,8 kg) ważył… 214 funtów, czyli ponad 97 kg.

I tańczymy dalej, dobrze. Pamiętaj, że byłem w twoim miejscu – piórkowy idący kategorię wyżej. Powodzenia. Powiedziałbym, idź na masę, jak z czasów rugby. Bądź kulą do kręgli, tak bym poczynił na twoim miejscu. (…) Zamiana w kulę do kręgli to twoja najlepsza szansa.

Nie zabrakło też nietypowej porady w kwestii skupienia ataków Alexandra. Irlandczyk wziął pod uwagę fakt, iż w ewentualnej potyczce Islam Makhachev będzie miał ponad 10 cm przewagi wzrostu.

Celuj z główki w klatkę piersiową.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.