UFC

Paulo Costa zainteresowany tylko jedną walką w UFC! „Chcę zakończyć jego żywot!”

Paulo Costa od czasu nieudanego pojedynku z Marvinem Vettorim nie powrócił do oktagonu. Brazylijczyk nie chce jednak słuchać o pomyśle Dany White’a na zmianę kategorii, czy o samej walce – o ile nie dostanie Włocha.

W październiku ubiegłego roku doszło do pięciorundowego pojedynku Paulo Costa vs. Marvin Vettori na gali UFC Vegas 41. Kilka dni przed galą „Borrachinha” poinformował media, że nie zmieści się w limicie dywizji średniej. Z tego względu ustalono limit umowny na 195 funtów, który… koniec końców też został zmieniony. Fighterzy spotkali się w kategorii półciężkiej.

Vettori miał wszelkie prawo zrezygnować ze starcia, jednak do oktagonu wyszedł, wcześniej pozdrawiając rywala środkowymi palcami na spotkaniu twarzą w twarz. Włoch zwyciężył jednogłośną decyzją po dość wyrównanym boju. Paulo Costa w wywiadzie dla Ag. Fight stwierdził, że rewanż z Marvinem Vettorim to jedyna walka, na którą wróci:

Powiedziałem to Danie White. Mogę bić się z nim nawet teraz. To jedyny pojedynek, który mnie interesuje. Nikt inny. No chyba, że o pas, ale głupi nie jestem. Wiem, że na chwilę obecną starcie o tytuł nie zasługuję. Jeśli nie z nim, to w ogóle nie jestem zainteresowany walką. Powiedziałem to DanieVettori, albo nikt inny.

Paulo Costa chęć rewanżu poparł tym, że nie spodobało mu się w jaki sposób Włoch z nim wygrał. Ponadto Brazylijczyk ma brutalne plany na ostatniego oponenta:

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA – awans na podium Rębeckiego i Joniaka, spadek Bryczka i debiut Oleksiejczuka

Nie szanuję go. Chcę zakończyć jego żywot. Jest dupkiem i głupkiem. Myśli, że skoro wygrał, to już jest facetem, ale w rzeczywistości jest dzieckiem i dupkiem. Widzieliśmy jaki z niego głupek, nawet szortów nie umiał poprawnie założyć… Będę z nim walczył. A przynajmniej tego chcę.

Nie chodzi o ranking, nic z tych rzeczy. Chcę się z nim bić, bo jest dupkiem. Muszę zmazać tę porażkę. Chcę, by po walce ze mną nie był w stanie wystąpić przez rok.

Źródło: Ag. Fight, MMA Junkie

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.