UFC

Tłumy na lotnisku! Du Plessis przywitany niczym król [WIDEO]

W miniony weekend kolejny były mistrz KSW osiągnął najwyższy laur w UFC. Dricus Du Plessis został pierwszym mistrzem w historii z RPA, gdzie czekało na niego iście królewskie powitanie.

„Stillknocks” z rekordem 6-0 w organizacji otrzymał title shota przeciwko Seanowi Stricklandowi. Starcie o pas wagi średniej zamknęło kartę walk UFC 297 w Kanadzie.

Du Plessis i Strickland przewalczyli pełen dystans i do ostatecznego werdyktu potrzebna była decyzja sędziów. Ci jako zwycięzcę niejednogłośnie wskazali Dricusa, który tym samym został pierwszym mistrzem UFC z Republiki Południowej Afryki.

Tłumy przywitały mistrza UFC!

Nowy champion oczywiście lada moment rozpoczął celebrację. Imprezowe sceny przejęły wręcz social media Afrykanera. Nie inaczej było też, gdy Dricus wrócił do swojego rodzinnego kraju.

Fani często wielkimi tłumami witają mistrzów, co mogliśmy obejrzeć przy okazji powrotu Jiriego Prochazki do Czech. Również Du Plessis mógł liczyć na iście królewskie przywitanie. Tłumy stawiły się na lotnisku w Johannesburgu, by przywitać nowego mistrza wagi średniej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.