MMA

Były mistrz UFC zdobył pas w MMA na gołe pięści! Dos Santos znów nokautuje [WIDEO]

Junior dos Santos dołożył kolejny tytuł do swojej kolekcji. Tym razem Brazylijczyk został mistrzem wagi ciężkiej w MMA na gołe pięści!

Popularny „Cigano” nie miał łatwo w ostatnich latach. Po 4. porażkach z rzędu Brazylijczyk rozstał się z UFC i w 2022 roku wystąpił na gali Eagle FC. Tam w 3. rundzie doznał paskudnej kontuzji barku i znów czekała go długa przerwa. Wreszcie 18 miesięcy później Junior dos Santos wystąpił na gali Jorge Masvidala – Gamebred Bareknuckle MMA.

Jak wskazuje nazwa organizacji, zawodnicy mierzą się w formule mieszanych sztuk walki, ale na gołe pięści. „Cigano” we wrześniu pokonał Fabricio Werduma, a minionej nocy spotkał się w walce o pas z innym byłym fighterem UFC – Alanem Belcherem.

Dos Santos nokautuje w 2. rundzie

Amerykanin mógł się pochwalić rekordem 4-0 w walkach na gołe pięści. Podczas Gamebred Bareknuckle MMA Belcher szybko ruszył z ofensywą na dos Santosa. Brazylijczyk odpowiadał celnym jabami, a po potężnym ciosie rozciął czoło przeciwnika.

W 2. odsłonie były mistrz UFC szybko oberwał w nos, przez co zalał się krwią. Belcher posyłał kolejne mocne uderzenia. Amerykanin zaliczył też sprowadzenie, ale zaraz sam wylądował na plecach. Dos Santos posłał kilka bomb, ale ostatecznie oponent wrócił na nogi. Tam „Cigano” ustrzelił go lewym sierpem, dołożył kilka uderzeń w parterze i sędzia przerwał walkę!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.