FAME MMA

Borys Mańkowski po wygranej z Normanem Parke: „Chciałbym go wybronić przed ludźmi, którzy po nim cisną. Zaskoczył mnie, bo przed walką widziałem, że…”

Za nami gala Fame MMA 11, na której w main evencie doszło do rewanżowego pojedynku pomiędzy Borysem Mańkowskim i Normanem Parke.

Zawodnicy zmierzyli się na zasadach brudnego boksu w małych rękawicach. Polak zaprezentował świetną formę i wyprowadził znacznie więcej ciosów niż jego przeciwnik. Po 15-minutowej rundzie sędziowie byli jednogłośni i wskazali zwycięstwo Mańkowskiego.

Dla Borysa był to ważny pojedynek, gdyż mógł zrewanżować się Storminowi za porażkę z 2019 roku, kiedy to na KSW 47 przegrał po jednogłośnej decyzji sędziów.

Mańkowski po wygranej w rozmowie z mediami został zapytany o relacje ze swoim rywalem. Fighter oświadczył, że chciałby nawet stanąć w obronie Normana Parke, który przed pojedynkiem próbuje podgrzać atmosferę, aby zachęcić do oglądania starcia:

– Ja powiedziałem już wcześniej. Ja wiem, dlaczego Norman to robi i nawet chciałbym go wybronić spod ludzi, którzy cisną po nim nie wiadomo jak. No przyjeżdża, robi robotę, krzyczy i tak dalej, ale wraca do Irlandii, zarabia swoje i dzięki temu chcemy go oglądać. Generalnie mnie zaskoczył, bo przed walką widziałem już, że zdjął maskę swoją. Mam nadzieję, że wpłynąłem w jakiś sposób, że w ostatnich dniach zobaczyliśmy Normana, który odnosi się z szacunkiem do przeciwnika.

Mańkowski przyznał również, że chciałby, aby więcej zawodowców poszło jego drogą, gdyż w małych organizacjach sportowych, nie są w stanie zarobić nawet na przygotowania do pojedynku.

Sprawdź!  (VIDEO) Szeliga daje "Arabowi" dokumenty do podpisania przed FAME 13! "Jesteś je**nym farmazonem! Nie ufam ci!"

Ktoś może chcieć pójść, ale niekoniecznie będą go chcieli. Fajnie by było, na maksa, jakby taka organizacja o takiej władzy w świecie sportów walki umożliwiła sportowcom możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności. W tym momencie można by podziękować, że chłopacy co biją się na śmiesznych galach, gdzie za 3-4 tysiące czasami, przygotowania są przecież 5 razy droższe, mogliby zaprezentować te umiejętności tutaj i zarobić.

CAŁY WYWIAD ZNAJDZIESZ PONIŻEJ:

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.