High League

Borek typuje starcie Kubiszyn vs Janikowski na High League 5: „Pamiętam, jak ciężko padł po technice kickbokserskiej. Musi być czujny”

Już 10 grudnia kolejny profesjonalny zawodnik zadebiutuje w federacji freakowej. Tym razem Janikowski, który wszystkie pojedynki stoczył w KSW, zawalczy na gali High League 5.

Dla Janikowskiego będzie to 13 pojedynek w formule MMA. Na ten moment jego bilans to 7 zwycięstw i 5 porażek. Pod względem doświadczenia będzie miał ogromną przewagę, gdyż jego rywal Mateusz Kubiszyn w mieszanych sztukach walki wygrał dopiero pierwsze starcie z również debiutującym Denisem Załęckim.

Dodatkowo zawodnik KSW powinien dominować w parterze i wykorzystać umiejętności zapaśnicze, aby szybko rozprawić się z „Don Diego”, który sam parter ćwiczy dopiero od niedawna. Kubiszyn jest za to wytrzymałym i doświadczonym kickboxerem, będzie miał więc sporą przewagę w stójce.

Mateusz Borek typuje walkę „Don Diego” vs Janikowski

Jeśli Janikowski będzie chciał sprawdzić się w stójce z „Don Diego”, rywal może sprawić dużą niespodziankę. Warto zaznaczył, że Damian w 5 porażkach trzykrotnie przegrał po mocnych ciosach. Najpierw Materla ustrzelił go w stójce i dobił w parterze, następnie Ilić brutalnie znokautował wysokim kopnięciem oraz Kołecki rozbił, zasypując go serią uderzeń.

Sprawdź!  Najman jest otwarty na duże wyzwanie! Zmierzy się z ojcem Denisa? "To by była dla mnie..."

Przy okazji ostatniej gali KSW 76 o swój typ na walkę zapytany został Mateusz Borek, który rozmawiał z portalem TVreklama. Zaznaczył, że „Don Diego” to niebezpieczny i doświadczony stójkowicz, jednak w pozostałych płaszczyznach jest przepaść pod względem umiejętności.

– Kubiszyna to jest świetna kariera w kickboxingu, bardzo dobre, ambitne, trudne walki w boksie, przypomnę że boksował dosyć równą walkę z Adamem Balskim. Do tego pojedynku na GROMDZIE ciężkie, trudne, krwawe. Natomiast na pewno jego najsłabsze płaszczyzny są te, w których gigantem jest Damian Janikowski.

Jego atutem będzie stójka, cios, timing, kopnięcia. Po prostu to będzie starcie dwóch sportowców na gali freakowej, gdzie jeden ma przewagę w tych technikach stójkowych, a drugi w pozostałych.

– Wydaje mi się, że z racji zapasów, Jiu Jitsu, doświadczenia w MMA i liczby walk to faworytem nieznacznym jest Damian Janikowski. Natomiast musi być czujny, bo pamiętam jego walkę, gdzie ciężko padł po technice kickbokserskiej i na pewno takim kopnięciu czy ciosie Kubiszyna Damian paść może. Także normalne sportowe ciekawe zestawienie MMA, tyle że nie w domu KSW, tylko na wypożyczeniu.

Kursy bukmacherskie na galę HIGH League 5

Galę HIGH League 5 obstawić można tylko i wyłącznie u bukmachera eFortuna.pl! Na start dla nowych użytkowników przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Sprawdź!  (VIDEO) Nie walka, tylko misja! Najman zmotywowany przed starciem z Murańskim: "To jest misja, utylizacja mitomana"

Zasady są proste. Jeżeli pierwszy kupon będzie zwycięski gracz otrzymuje pełną wygraną, jeżeli zaś przegra – Fortuna zwraca wkład, maksymalnie do 600 zł na konto. Na kupon można dodać jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie okaże się nietrafione, zwrot postawionej kwoty wraca i można wykorzystać ją na dalszą grę.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.