UFC

BOOM! UFC 265 z walką o pas wagi ciężkiej! Main event: Lewis vs. Gane!

UFC potrafi zaskoczyć! Ledwo zaczęło się gdybać, a o Cirylu Gane z pasem, a tymczasem… Dostaje on walkę o tytuł tymczasowy! Przeciwnik? Pierwszy pretendent do tytułu, Derrick Lewis.

Team mistrza w szoku!

Na niewiele ponad miesiąc do wydarzenia, UFC 265 doczekało się daty oraz areny. Galę zobaczymy 7 sierpnia w Houston, TX. Informacje o tym zdradził Dana White, który gościł w poniedziałek w ESPN. Tam też powiedział, że w main evencie doczekamy się walki mistrzowskiej w wadze ciężkiej… Ale raczej nikt nie stawiał na Gane vs. Lewis o tymczasowy pas!

Brett Okatomo ze stacji ESPN podzielił się także informacjami od agenta championa królewskiej kategorii wagowej:

– Pomysł na starcie wpadł, kiedy okazało, że Francis Ngannou nie będzie mógł bronić tytułu ani w czerwcu, ani w sierpniu. Dana White powiedział, że UFC wierzy, że zarówno Derrick Lewis jak i Ciryl Gane zasługują na walkę o pas.

– Agent Ngannou, Marquel Martin: „Jesteśmy zszokowani, że robią pas tymczasowy aż tak szybko. Jak spojrzysz na historię dywizji, to zrozumiesz, czemu jest to taką niespodzianką. Mamy nadzieję, że wszystko wkrótce wyjaśnimy.”

Więcej niż jeden mistrz w karcie

Derrick Lewis będzie miał przewagę własnego boiska, bowiem pochodzi właśnie z Houston. „The Black Beast” jest obecnie na serii czterech zwycięstw, kończąc przed czasem Alekseia Oleinika, czy też Curtis’a Blaydes’a. Ciryl Gane natomiast to były sparingpartner obecnego mistrza, Francisa Ngannou. Francuz od początku swojej kariery nie przegrał ani razu, wygrywając wszystkie 9 walk. Ostatnią ofiarą na UFC Vegas 30 padł Alexander Volkov.

Sprawdź!  DANA WHITE POTWIERDZA: Volkanovski vs. Ortega na UFC 266!

W karcie UFC 265 zobaczymy także starcie o pas kobiecej wagi koguciej: Amanda Nunes vs. Julianna Pena. Wszyscy już oczekują powrotu „Lwicy” do oktagonu, nawet jeśli nikt nie daje szans pretendentce. Polacy również zmobilizują się aby obejrzeć tę galę na żywo. Do klatki wraca bowiem Karolina Kowalkiewicz, która zmierzy się z Jessicą Penne.

Źródło: MMA Junkie, ESPN

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.