Boks

Błachowicz zawalczy w boksie? Były pretendent do pasa WBO chętny na walkę z Polakiem!

Jan Błachowicz, jeszcze zanim doszło do potwierdzenia walki Adamek vs Khalidov, zgłaszał chęć do stoczenia pojedynku z legendą KSW. Teraz znalazł się jednak na celowniku polskiego pięściarza. Pomysł walki z nim puścił w eter Mateusz Masternak.

Sporo czasu zajęły negocjacje pojedynku Tomasza Adamka z Mamedem Khalidovem. Kością niezgody było to, gdzie do miał by się on odbyć. Ostatecznie wszystkie warunki zostały ustalone i panowie spotkają się w walce wieczoru gali XTB KSW Epic 24 lutego w Gliwicach.

Nim wszystko zostało dopięte, swój akces do występu przeciwko Mamedowi zgłaszał Jan Błachowicz. Według niektórych doniesień kontrakt byłego mistrza UFC w kategorii półciężkiej pozwalałby mu na takie starcie.

Okazuje się, iż wypowiedź „Cieszyńskiego Księcia” nie umknęła uwadze polskiego pięściarza. Mateusz Masternak w rozmowie z Super Expressem przyznał, że starcie Adamek vs Khalidov przykuwa jego uwagę. Zdaniem „Mastera” może to otworzyć drogę do kolejnych walk reprezentantów różnych sportów walki:

Uważam, że to jest bardzo fajna konfrontacja. To jest pojedynek, który naprawdę elektryzuje polskie środowisko sportów walki. Myślę, że ta walka może być jakąś furtką do kolejnych takich walk.

Masternak zaznaczył, że nie naciska na pojedynek z Błachowiczem „na już”. Były pretendent do pasa WBO w wadze junior ciężkiej zauważył jednak, że niewątpliwie byłoby to elektryzujące starcie.

Sprawdź!  (VIDEO) Tyson Fury PIEKIELNYM podbródkowym kończy Dilliana Whyte'a!

– To nie tak, że ja chcę, ale na przykład kiedyś słyszałem wywiad z Jankiem Błachowiczem, w którym powiedział, że jak już skończy z UFC, to być może chciałby się spróbować z kimś w boksie. Nie obejrzałbyś takiej walki: Masternak vs Błachowicz? Nie mówię, że teraz. Mówię teoretycznie. Jest wiele takich pojedynków, które można by zrobić

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.