UFC

Arkadiusz Wrzosek o mistrzu UFC: „Jestem zaskoczony, że…”

Arkadiusz Wrzosek ocenił poczynania Alexa Pereiry w mieszanych sztukach walki. Brazylijczyk, podobnie jak Polak, wywodzi się z kickboxingu.

Popularny „Poatan” z drzwiami wszedł do UFC, gdzie po zaledwie trzech walkach otrzymał title shota. Dużo rolę odegrała w tym osoba ówczesnego mistrza, Israela Adesanyi, z którym Pereira dzielił w przeszłości kickbokserski ring.

Brazylijczyk pokonał go, choć już kilka miesięcy stracił pas. W ubiegłym roku zdecydował się przejść do kategorii półciężkiej i ponownie zajął miejsce na tronie. Przed kilkoma tygodniami znokautował Hilla broniąc tytułu.

Wrzosek o Pereirze: „Nie jestem zaskoczony”

Arkadiusz Wrzosek, który już podczas najbliższej gali KSW zmierzy się z Arturem Szpilką, został zapytany o Pereirę w rozmowie z TVP Sport. Polski kickbokser nie jest zdziwiony tym, jak „Poatan” odnajduje się w oktagonie. Bardziej dziwi go tempo, w jakim toczy się kariera Brazylijczyka:

Jestem zaskoczony może rzeczywiście, że aż tak szybko osiągnął taki poziom. Dwa pasy, kurde, kiedy on to zrobił? Jeden zdążył już stracić… Jestem zaskoczony tym tempem.

Natomiast nie jestem zaskoczony tym, że tak sobie dobrze radzi w MMA. Potrafiłem dostrzec w stójce każdego zawodnika kickboxingu z GLORY, kto będzie sobie dobrze radził w MMA, a kto nie. I w zasadzie moje predykcje to się sprawdzają, póki co. On ma po prostu taką stójkę pod MMA. W kickboxingu już się bił stójkowo pod MMA. Długi dystans, ręka z przodu, ciosy bite plecami, nie chował się za podwójną gardą. Bardzo dobrze pracował na nogach, świetny timing, bicie z kontry po uniku… Wiedziałem, że pod MMA to nie musi się przestawiać praktycznie w ogóle.

Wrzosek podkreślił też styl w jakim Alex Pereira bił się w przeszłości. To w połączeniu z doświadczonym trenerem składa się na sukces Brazylijczyka:

Sprawdź!  Szczere wyznanie Karoliny Kowalkiewicz: "Chciałam usnąć i się nie obudzić. Czułam w środku ogromny ból."

To też nie był typowo holenderski styl kickboxingu, też walczył niżej na nogach, też dużo pracował głową. Natomiast jeszcze trzeba nadmienić, że Alex Pereira ma bardzo dobrego trenera, jakim jest Glovera Teixeira, więc ma od kogo się szybko uczyć.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.