KSW

Arbi Shamaev o starciu Szpilki z Pudzianowskim: „Artur nie przemyślał tej walki. Kogo mu teraz dadzą?”

Trener Mariusza Pudzianowskiego zabrał głos po porażce z Arturem Szpilką. Jego zdaniem były pięściarz popełnił duży błąd.

Do pojedynku doszło na gali KSW Colosseum 2. „Pudzian” był ogromnym faworytem, jednak skazywany na porażkę „Szpila” sprawił wielką niespodziankę. Na początku drugiej odsłony udało mu się ustrzelić rywala, który poszedł na wymianę.

Arbi Shamaev o Szpilce

Starcie skomentował trener Pudzianowskiego, który rozmawiał z portalem InTheCage. Zdaniem Arbiego Shamaeva błędem było przyjęcie pojedynku z Mariuszem, gdyż teraz Szpilka będzie musiał pójść krok dalej i wziąć walkę z pełnoprawnym zawodnikiem MMA.

Shamaev uważa, że Szpilka nie ma szans z zawodnikiem wywodzącym się z MMA, gdyż nie wypracował jeszcze nawyków zapaśniczych czy grapplerskich:

– Mając 33-34 lata. Mając możliwość zarobienia naprawdę dużych pieniędzy, Artur nie przemyślał tej walki. Absolutnie! Bo teraz wygrał z pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Nie ważne, jak było, ale wygrał. Teraz kogo mu dadzą, Samociuka? Albo dadzą mu Gawryjołka?

– Kogo mu dadzą. Walki z normalnymi zawodnikami i on leci. Nie ma nawyku zapaśniczo-parterowego. Nie oszukujmy się. Dostanie solidnego zawodnika, kończą tę walkę i w stójce i w parterze. Nie ujmując nic Szpili, nie przemyślał, kiedy brał Pudziana.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.