UFC

Alistair Overeem zabrał głos po zwolnieniu z UFC – „Ostateczny wyścig dobiegł końca, ale…”

Kilka dni temu media obiegła informacja, że z UFC został zwolniony legendarny Alistair Overeem. Zawodnik na swoich social mediach podziękował wszystkim za wspaniałą przygodę w największej organizacji MMA na świecie.

Weteran na swoim koncie ma aż 67 pojedynków! Debiut zaliczył jeszcze w 1999 roku. Fighter wygrał 47 razy, w tym 42 przed czasem. W UFC występował przez 10 lat. Niestety nigdy nie udało mu się zdobyć upragnionego tytułu. Zwolnienie z organizacji było dużym zaskoczeniem, tym bardziej że zawodnik podniósł się po dwóch porażkach i w kolejnych 6 starciach wygrał 4 razy.

Ostateczny wyścig dobiegł końca, ale co to był za wyścig. Patrząc wstecz na moje 10 lat w UFC, to było doświadczenie na całe życie. Wielkie podziękowanie dla całej ekipy UFC, fanów i wszystkich zawodników, których spotkałem. Nie mogłem sobie wymarzyć lepszej ścieżki. Specjalne podziękowania dla Dana White’a i Lorenzo Fertitta za umożliwienie tego wszystkiego. Walka dla was wszystkich była wielkim honorem – napisał na Instagramie.

Na ten moment nie wiadomo, czy zawodnik planuje kontynuować swoją karierę. Bez wątpienia takim fighterem jak Overeem zainteresują się organizacje z całego świata. Być może trafi do federacji Bellator, która w ostatnim czasie współpracuje z wieloma weteranami UFC.

Sprawdź!  Oliveira o walce z Poirierem: "Wierzę, że jestem bardziej kompletnym fighterem."

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *