UFC

Okniński zabrał głos po przegranej Oleksiejczuka! „Szkoda uczyć się na swoich błędach. Zapraszam na rozmowę. Trenera to trener, trzeba…”

Za nami gala UFC 272, na której swój pojedynek stoczył Michał Oleksiejczuk. Oczywiście nie mogło zabraknąć komentarza jego byłego trenera Mirosława Oknińskiego.

Oleksiejczuk dla największej organizacji na świecie stoczył 8 pojedynek. Jego aktualny bilans to 4 zwycięstwa, 3 porażki i jedno no-contest. Tym razem wszedł do klatki jako underdog i po pełnym trzyrundowym starciu przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Dustinem Jacobym.

Warto zaznaczyć, że był to pierwszy pojedynek Oleksiejczuka po tym, jak zakończył współpracę z Mirosławem Oknińskim. Wcześniej razem z bratem Cezarym trenował w Akademii Sportów Walki Wilanów, jednak doszło do konfliktu i postanowili odejść z klubu.

Przed walką Cezarego na FEN 37 doszło do kłótni pomiędzy trenerem i Michałem. Okniński następnie podjął decyzję o zakończeniu współpracy z nimi i przekazał to za pośrednictwem swojego Facebooka. Następnie zarówno z jednej, jaki i z drugiej strony w wywiadach padły mocne słowa.

Michał jako pierwszy postanowił wyjaśnić całą sytuację i przekazał, że popsuły się ich relacje z Oknińskim. Zaznaczył również, że to on wykonuje największą pracę, a nie żadne z trenerów, z którymi współpracował od początku swojej kariery.

Sprawdź!  Błachowicz o umiejętnościach parterowych Teixeiry: "Będę gotowy na jego grę. Może sam przeniosę walkę do parteru"

Po porażce fightera nie mogło zabraknąć komentarza Oknińskiego. Trener na swoich social mediach zamieścił wpis, w którym przekazał:

– Jeżeli cos dobrze działa tego się nie zmienia, nasza współpraca z Michałem zawsze układała się świetnie oprócz ostatniego incydentu w narożniku Czarka. Michał Oleksiejczuk to duży talent, uważam też, że szkoda uczyć się na swoich błędach.

Michał Oleksiejczuk walczył świetnie, zabrakło kilku mądrych rad z narożnika i walka byłaby wygrana. Zapraszam Michała do siebie na rozmowę, myślę, że dla dobra wspólnego jesteśmy się w stanie dogadać, oczywiście szanuję, jeżeli Michal dalej będzie chciał eksperymentować na swojej karierze i nie podejmie rozmów.

Trener to trener, trzeba go szanować, on dba o zawodnika, nawet kłóci się z nim o jego dobro. Pozdrawiam Team Oleksiejczuk, jesteście dobrymi utalentowanymi zawodnikami, ale potrzebujecie trenera. Zawodnik nie może być sam sobie trenerem ani trenerem swojemu bratu. Jeżeli Michał Oleksiejczuk nie będzie chciał rozmawiać, szanuję. Niech mądrość zwycięży nie Duma. DUMA KROCZY PRZED UPADKIEM.

Źródło: Facebook

Sprawdź!  (VIDEO) Joanna Jędrzejczyk i Weili Zhang twarzą w twarz! Intensywne spotkania face-to-face przed UFC 275

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.