UFC

Alex Pereira zdradził kolejnego pretendenta! Wskazał potencjalną datę walki o mistrzostwo UFC

Mistrz wagi półciężkiej Alex Pereira zabrał głos na temat kolejnego pretendenta do mistrzostwa UFC. Choć nic nie zostało jeszcze potwierdzone wydaje się, że poznaliśmy kolejnego oponenta „Poatana”.

Brazylijczyk ostatnią walkę stoczył na jubileuszowej gali UFC 300 i już w 1. rundzie znokautował Jamahala Hilla. Tym samym Pereira ma na koncie już trzech byłych mistrzów wagi półciężkiej. Debiutując w dywizji pokonał Jana Błachowicza, a następnie zdobył pas kończąc Jiriego Prochazkę.

Alex Pereira wskazał najbliższego rywala

Sporo mówiło się o tym, że „Poatan” spróbuje swoich sił w królewskiej kategorii wagowej i spekulowano, że będzie on rywalem Toma Aspinalla w pojedynku o pas tymczasowy. Brytyjczyk na UFC 304 zmierzy się jednak w rewanżu z Curtisem Blaydesem, a my wciąż czekamy na potwierdzenie kolejnego przeciwnika Alexa Pereiry.

Temat kolejnego pretendenta poruszony został w wywiadzie Brazylijczyka dla SportsNet. Patrząc na ranking możliwości są dwie: Jiri Prochazka, który na UFC 300 pokonał Rakicia, oraz niepokonany od 12 walk Magomed Ankalaev.

Nie jestem gościem, który wyzywa, albo wybiera z kim walczy, a z kim nie. Ktokolwiek zechce do mnie wyjść, będę z nim walczył – powiedział Pereira, który też zdradził, z kim obecnie prowadzone są negocjacje. – Nazwisko, które leży teraz na stole to Jiri Prochazka. Wciąż trwają negocjacje. Nie wiem kiedy byśmy mieli zawalczyć, nadal toczone są rozmowy.

– Mi odpowiadałaby walka w okolicach sierpnia. Nic nie zostało jeszcze w stu procentach przyklepane… Anakalev i Prochazka mają zupełnie odmienne style. Ludzie zawsze mówią o parterze Anakaleva, ale nie znają mojego. Ciężko mi przewidzieć, z kim walka byłaby trudniejsza, bo walczą kompletnie inaczej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.