ACABabilon MMAFENKSWUFC

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Wielki awans „Gamera” w P4P, debiuty Figlaka, Szczepaniaka, Książkiewicza i Oniszczuka

Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA w 2022 roku. Tym razem doszło do wielu ciekawych zmian. Tym razem warto zwrócić uwagę na awans Mateusza Gamrota w P4P czy debiucie Michała Figlaka i Mariusza Książkiewicza.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Joanna Jędrzejczyk na treningu z Mateuszem Gamrotem: "Robota mocno zrobiona. Każdy kto czeka na powrót JJ niech wie, że ona nie próżnuje"

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga lekka:

Z powodu rocznej nieobecności wypada Borys Mańkowski przez co zawodnicy z miejsc od 7 do 10 przesuwają się o jedną pozycję w górę. Na 10 lokatę melduje się niepokonany Michał Figlak, który na gali Cage Warriors 132 wypunktował solidnego Stevie’go McIntosha.

Waga półśrednia:

Artur Szczepaniak na gali EMC 8 poddał cenionego w Europie Waltera Gahadza, przez co ląduje on na 10 miejsce spychając z tego zestawienia Marcina Bandla.

Waga średnia:

Mimo porażki z Robertem Soldicem, Mamed Khalidov wraca do rankingu i ląduje na pozycję nr 3 przez co zawodnicy z miejsc od 4 do 9 spadają o jedną lokatę.Kamil Oniszczuk powrócił do startów i na ACA 133 pokonał Vladimira Fedina przez co ranking opuszczają Piotr Kuberski i Piotr Wawrzyniak.

Waga półciężka:

Mariusz Książkiewicz Unified MMA 42 pokonał Grahama Parka, dzięki czemu debiutuje w tym rankingu lądując na 10 pozycję spychając z niej Adama Kowalskiego.

Waga ciężka:

Z powodu wpadki dopingowej i zmiany wyniku walki na „no contest” z rankingu wypada Łukasz Brzeski dlatego zawodnicy z miejsc od 5 do 10 awansują o jedną pozycję a ostatnią lokatę zajmuje Mariusz Pudzianowski.

Sprawdź!  (WIDEO) Denis "Bad Boy" Załęcki wygrywa przez brutalny nokaut na EFM SHOW 2

P4P:

Mateusz Gamrot na UFC Vegas 45 pokonał przez TKO Diego Ferreirę wyprzedzając Krzysztofa Jotkę lądując na pozycję nr 3.

P4P Kobiet:

Anita Bekus na KSW 65 wypunktowała cenioną Magdalenę Sormovą dzięki czemu Polka debiutuje na pozycję nr 8. Karolina Owczarz spada na 10 miejsce, a z rankingu wypada Klaudia Syguła.

Poniżej możecie zapoznać się pełną wersją naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *