Babilon MMAFENKSW

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA. Romanowski liderem w wadze półśredniej. Awans Figlaka, Śmiełowskiego i Surdyna

Przedstawiamy Wam aktualizację naszego rankingu polskich zawodników, gdzie doszło do wielu ciekawych zmian. Tomasz Romanowski został liderem w wadze półśredniej, Michał Figlak po świetnym występie na Cage Warriors 141 wszedł do najlepszej piątki w wadze lekkiej.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski znalazł nowy klub? "Wszystko wskazuje na to, że będzie do nas przyjeżdżał!"

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga kogucia:

Patryk Surdyn po pokonaniu Gustavo Oliveiry wskakuje na miejsce nr 4 wyprzedzając Mariusza Joniaka.

Waga piórkowa:

Z powodu zakończenia sportowej kariery z rankingu wypada Mansur Azhiev, dzięki czemu Sebastian Kotwica awansuje o jedną pozycję. Na 10 miejsce w wskakuje Giorgi Esiava. Dawid Śmiełowski po pokonaniu Patryka Kaczmarczyka awansuje na miejsce numer 5 wyprzedzając Roberta Ruchałę.

Waga lekka:

Michał Figlak po pokonaniu Agy Sardariego na CW 141 awansuje na 5 miejsce wyprzedzając Mateusza Rębeckiego.

Waga półśrednia:

Tomasz Romanowski po pokonaniu Andrzeja Grzebyka zajmuje 1. miejsce w rankingu. Natomiast Grzebyk spada na miejsce numer 7, Daniel Skibiński po porażce z Jimem Wallheadem ląduje na 6 miejscu  a Michał Pietrzak po porażce z rąk Briana Hoia ląduje na miejsce numer 9. Przez to roszady, Marcin Bandel, Dawid Zawada i Cezary Oleksiejczuk awansują o jedno oczko.

Waga półciężka:

Łukasz Sudolski po wygranej na Babilon MMA 30 awansuje na miejsce nr 7. Z powodu rocznej nieaktywności z rankingu wypada Szymon Kołecki przez co zawodnicy z miejsc 9 i 10 awansują o jedno miejsce. Na miejsce 10 wskakuje Rafał Kijańczuk.

Sprawdź!  Khalidov otwarty na walkę z Pudzianem: "Gdyby to była freakowa walka, to bym odmówił. Pudzianowski jest 100 procentowym sportowcem"

P4P Kobiet:

Emilia Czerwińska po pokonaniu Sary Luzar Smajic debiutuje w rankingu i ląduje na miejscu nr 9. Natomiast z rankingu wypada Natalia Baczyńska.

Poniżej przedstawiamy Wam pełną wersję naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.