UFC

17-latek podpisał kontrakt z UFC! Już zapowiedział zdobycie pasa!

Raul Rosas Jr. – to nazwisko, które należy zapamiętać. Meksykanin jest niepokonany, ma dopiero 17 lat, a dziś w nocy wywalczył sobie kontrakt w UFC.

Ten sezon Dana White’s Contender Series po raz kolejny dostarczył już sporo emocji. Niedawno kontrakt w największej federacji MMA na świecie w imponującym stylu wywalczył sobie Mateusz Rębecki, którego Dana White nazwał „Re-beastie”. Minionej nocy kolejny zawodnik zachwycił prezydenta UFC.

Mowa oczywiście o 17-letnim Raulu Rosasie Juniorze. Niepokonany Meksykanin stanął naprzeciwko starszego o 8 lat Mando Gutierreza. Już w pierwszej odsłonie młodzian obalił przeciwnika po skróceniu dystansu i kontrolował większość odsłony. W pewnym momencie założyć nawet dźwignię, ale w ostatnich sekundach sam musiał się ratować. Dał się złapać w gilotynę, którą jednak zdołał wybronić do drugiej odsłony.

Kolejne 5 minut wyglądały niemalże identycznie. Rosas Jr. skrócił dystans, obalił i zdominował Gutierreza. Ten co prawda zaliczył przetoczenie i przez chwilę znalazł się za plecami młodego oponenta, jednak ta runda również poszła na korzyść „El Nino Problema”.

Sprawdź!  Luke Rockhold atakuje Seana Stricklanda! "Mam instynkt zabójcy, ze mną się nie pier*oli!"

Wiadomym było, że Gutierrez musi się postarać się o skończenie. Role się odwróciły i to on obalił Rosasa, jednak młodzian szybko znalazł się w dogodnej dla siebie pozycji. Sytuacja nie zmieniła już się do ostatniej syreny, a sędziowie orzekli jednogłośną wygraną „El Nino Problema”, punktując trzykrotnie 30-27.

Ma bardzo wysoki poziom, a ma 17 lat. Jest absolutnie, niezwykle utalentowany. Wyjątkowy. – powiedział Laurze Sanko Dana White. – Jest inny. Nie widzisz na co dzień 17-latków, którzy w ten sposób się prowadzą.

Wiedziałem, że dostanę umowę. Od początku to powtarzałem. Od urodzenia wiedziałem, że tak się stanie – skomentował swój niemały sukces Meksykanin.

Raul Rosas Jr. tym samym wciąż nie zaznał porażki i wygrał wszystkie 6 walk w zawodowej karierze, choć zwycięstwo w Contender Series było pierwszym, którego nie odniósł przed czasem. „El Nino Problema” skończy 18 lat już w przyszłym miesiącu, ale ma jeszcze sporo czasu na pobicie kilku rekordów.

Przede wszystkim najmłodszym debiutantem w historii UFC jest Dan Lauzon, który pierwszy pojedynek stoczył mając 18 lat i 198 dni. Rosas ma zatem 216 dni, by go przeskoczyć i bardzo możliwe, że tak się stanie. Meksykanin zaczął też już mówić o… tytule mistrzowskim! Najmłodszym championem w federacji wciąż pozostaje Jon Jones, który sięgając po koronę dywizji półciężkiej w 2011 roku miał zaledwie 23 lata.

Sprawdź!  Ricky Simon nie dla "Sugar"! Sean O'Malley pozostaje w karcie UFC 264 z zaskakującym rywalem!

Nikt nie powinien się dziwić – powiedział Rosas. – Pojawił się nowy król, idę po pas… Zostanę mistrzem w wieku 20 lat. Szacunek dla każdego, ale zostanę mistrzem w wieku 20 lat, albo i wcześniej. Nikt mnie nie powstrzyma.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.