UFC

Znamy pierwsze walki na UFC 300! Jan Błachowicz nie będzie zadowolony…

Jeszcze kilka dni przed świętami Dana White dał fanom prezent w postaci ogłoszeń walk największej gali przyszłego roku! W kwietniu czeka nas bowiem jubileuszowe wydarzenie w postaci UFC 300.

Niebawem zakończy się 2023 rok, w którym nie brakowało wielu emocjonujących pojedynków. Po pas sięgnęli Alex Pereira, który wcześniej stracił koronę wagi średniej, czy Sean O’Malley, który sensacyjnie znokautował Aljamaina Sterlinga.

W przyszłym roku też czekają nas ekscytujące starcia. W pierwszych kilku miesiącach czekają nas liczne walki Polaków. Marcin Tybura zmierzy się z Taiem Tuivasą na UFC 298, a tydzień wcześniej do oktagonu wejdą Robert Bryczek i Marcin Prachnio. Wreszcie podczas UFC 299 Mateusz Gamrot skrzyżuje rękawice z Rafaelem Dos Anjosem.

Znamy pierwsze walki UFC 300

Wszyscy kibice czekają jednak na kwiecień. Jak już oficjalnie wiemy, 13 dnia tego miesiąca w Las Vegas odbędzie się jubileuszowa gala UFC 300. Szef największej organizacji MMA na świecie przed kilkoma godzinami odsłonił pierwsze karty tego eventu.

Tym samym wiemy, że wspominany Aljamain Sterling przeniesie się do kategorii piórkowej, gdzie podejmie Calvina Kattara. Kolejny pojedynek stoczy też mocno promowany Bo Nickal, który w limicie kategorii średniej spotka się z Codym Brundagem.

Sprawdź!  Colby Covington podtrzymuje swoje komentarze: "To brudne zwierzęta. Traktowali mnie jak g*wno."

Wreszcie White potwierdził, iż na UFC 300 dojdzie do głośnej potyczki w dywizji półciężkiej. Niedoszły rywal Jana Błachowicz Aleksandar Rakić po odwołaniu pojedynku z Polakiem zaczepił byłego mistrza, Jiriego Prochazkę. Panowie zmierzą się ze sobą zapewne w karcie głównej tego wydarzenia.

Potwierdzone walki UFC 300:

  • Aljamain Sterling vs Calvin Kattar
  • Bo Nickal vs Cody Brundage
  • Jiri Prochazka vs Aleksandar Rakic

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.