UFC

Zmiana rywala dla Łukasza Brzeskiego na tydzień przed walką o kontrakt z UFC

Już za tydzień odbędzie się 37. gala z cyklu Dana White’s Contender Series. Na tym wydarzeniu nasz rodak Łukasz Brzeski miał zmierzyć się z Lorenzo Hoodem. Na twitterze Nolan King podał informację, że Amerykanin wypadł z tego boju, a nowym rywalem Polaka będzie Dylan Potter.

Jak doskonale wiemy na galach z tego cyklu zawodnikom, którzy zaprezentują się najlepiej proponowany jest kontrakt z Ultimate Fighting Championship. Na taką szansę zasłużyli tacy wojownicy jak: Sean O’Malley, Kevin Holland czy Jimmy Crute.

Łukasz Brzeski walczył dla takich organizacji jak: PCF, XFN czy Envio Fight Night. Od 2018 roku występuje dla Babilon MMA, gdzie stoczył cztery pojedynki i wywalczył sobie miano pierwszego pretendenta do pasa wagi ciężkiej. Pokonywał on takich rywali jak Michał Orkowski czy Ednaldo Oliveira. Na Babilon MMA 8 zremisował z weteranem mieszanych sztuk walki Michałem Kitą. W swoim poprzednim występie na Babilon MMA 13 wygrał przez TKO z Michałem Piwowarskim.

Dylan Potter nowym rywalem na Dana White’s Contender Series

Dylan Potter legitymizuje się rekordem 10 wygranych i 5 porażek. Większość swoich zwycięskich walk stoczył w mniejszych organizacjach. W ubiegłym roku stanął przed największym wyzwaniem w karierze, gdzie na LFA 95 przegrał po bliskiej walce Myronem Dennisem. W poprzednim boju na Cage Sport 61 poddał Nicka Millsa.

Gala Dana White’s Contender Series 37 odbędzie się 31 sierpnia.

źródło: Nolan King, Twitter

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.