MMA

Ziółkowski o atakach Oknińskiego na Szyszkę i jego zawodników: „Jeśli jest lepszym trenerem, to prawda sama się obroni. To tak, jakbym ja krzyczał, że jestem najlepszym zawodnikiem”

Marian Ziółkowski był pierwszym gościem w nowym studio FANSPORTU TV. W ponad 30-minutowej rozmowie skomentował wiele ciekawych tematów, w tym m.in. konflikt pomiędzy trenerami.

Mirosław Okniński to kontrowersyjny trener, który ściąga na siebie uwagę, poprzez atakowanie innych klubów czy zawodników. Ma na swoim koncie głośny konflikt z WCA, a teraz na jego celowniku znalazł się również Przemysław Szyszka i jego podopieczni.

Po gali High League 6 Okniński w wywiadach zaatakował Marcina Dubiela, Pawła Tyburskiego czy właśnie samego trenera, twierdząc że jest bardziej doświadczonym i lepszym szkoleniowcem. Szyszka w rozmowie z Filipem Lewandowskim odpowiedział, że stracił szacunek do Mirosława, którego także nazwał klaunem.

Ziółkowski o konflikcie trenerów

O całą sprawę zapytany został mistrz KSW, który przyznał, że nie śledził dokładnie konfliktu, jednak wyjaśnił, że nazywanie siebie lepszym trenerem jest nie na miejscu. To tak, jakby zawodnik jedynie mówił o sobie, że jest najmocniejszym fighterem, zamiast próbował udowodnić to wynikami w klatce.

– Wszystko wychodzi od tego, że trener nie powinien mówić w opinii publicznej, że jest lepszym trenerem. Jeśli jest lepszym trenerem, to prawda sama się obroni. To tak, jakbym ja krzyczał, że jestem najlepszym zawodnikiem. Nie będę krzyczał, tylko będę starał się to pokazać w klatce, a nie poprzez słowa.

Dodał również, że konflikty pomiędzy klubami czy zawodnikami nie są złe, o ile nie przekraczają pewnych granic:

Sprawdź!  (VIDEO) Dramatyczna sytuacja na gali w Jarocinie! Zawodnik zemdlał i teraz walczy o życie!

Odpowiadając na pytanie, czy takie konflikty są dobre dla MMA, z jednej strony coś się dzieje. Z drugiej strony, jeśli idą za daleko, to też rzucają złe światło na MMA. Póki nie są ostrą patologią, to konflikty na pewno promują ten sport.

Całą rozmowę z Ziółkowskim znajdziesz tutaj:

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.