UFC

Zawodnik UFC aresztowany! W tle napad rabunkowy i tortury!

Do sieci trafiły szokujące doniesienia na temat zawodnika UFC. Ma on poważne problemy i został aresztowany w sprawie brutalnego napadu rabunkowego.

Khusein Askhabov znany jako „Nohcho” to rosyjski zawodnik MMA, który stoczył 23 pojedynki bez żadnej porażki. W lutym walką z Jamallem Emmersem zadebiutował w UFC i po raz pierwszy w karierze przegrał po decyzji sędziów.

Od tego czasu miał mierzyć się z Davidem Onama i Joandersonem Brito, jednak musiał wycofać się z tych walk. Do oktagonu powróciłby w październiku na pojedynek z Danielem Pinedą, jednak starcie się nie odbędzie, gdyż Rosjanin aktualnie przebywa w areszcie.

Zawodnik UFC aresztowany

Całą sprawę szczegółowo opisali dziennikarze z tajlandzkiego miasta Phuket. To właśnie tam doszło do napadu. Jak ujawniają lokalne media, w miniony piątek policja zorganizowała konferencję prasową dotyczącą nielegalnej działalności Rosjan w mieście.

Jeden z incydentów dotyczył schwytanego 5 września 28-letniego Khasana i jego brata bliźniaka Khuseina, którzy są Rosjanami urodzonymi w Czeczenii. Rodzeństwo zostało zatrzymane i trafiło do aresztu w związku z napadem rabunkowym oraz torturowaniem poszkodowanego mężczyzny. Bracia nie brali bezpośrednio udziału w procederze, jednak śledczy uważają, że mogli nadzorować całą akcję.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot zawalczy na ostatniej gali UFC w tym roku! Znamy datę i nazwisko rywala!

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy to trzech mężczyzn z Kazachstanu włamało się do willi i zaatakowało Włocha, kiedy ten spał. Następnie dostali telefon od człowieka będącego mózgiem przestępczej operacji.

Zażądał on wydania urządzenia, na którym przechowywane są kryptowaluty. Kiedy mężczyzna oświadczył, że go nie posiada, został pobity, co trwało kolejne 30 minut. Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilkukrotnie, aż w końcu napastnicy opuścili willę, zostawiając ofiarę związaną i zakneblowaną.

Rosjanie zabrali ze sobą kilka luksusowych zegarków w tym m.in. Rolexa Daytona, Patek Philippe Nautilus oraz sprzęt elektroniczny, okulary i gotówkę. Łącznie straty oszacowano na ponad 12 milionów batów, czyli blisko 1,5 miliona złotych.

Pobitemu mężczyźnie udało się wydostać z willi i toczył się po chodniku tak długo, aż został zauważony i otrzymał pomoc. Sprawa została zgłoszona na policję kolejnego dnia, a rabusie zostali zlokalizowani na lotnisku, z którego udali się do Dubaju i najprawdopodobniej następnie wrócili do ojczyzny.

Poszkodowany mężczyzna zeznał, że nie wie, kto stoi za napadem, jednak potwierdził, iż zna braci Askhabov. Po raz pierwszy spotkał ich w ubiegłym roku w jednej z restauracji w Phuket. Na ten moment nie podano więcej szczegółów, jeśli chodzi o rodzeństwo, które wpadło w ręce policji po wydaniu nakazu aresztowania.

Sprawdź!  Makhachev reaguje na zmianę rywala. Spodziewał się pojedynku z Gamrotem!

Głos w sprawie całego zajścia zabrała organizacja UFC, który wyjaśniła, że zaplanowany pojedynek zostaje odwołany:

– UFC wie o aresztowaniu i zarzutach dotyczących Khuseina Askhabova. Organizacja będzie kontynuować zbieranie informacji na temat incydentu. UFC zaczeka na oficjalny proces, zanim wyda dodatkowe oświadczenie, jednakże jego walka zaplanowana na 7 października zostaje odwołana.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.