KSW

XTB KSW Colosseum 2. Materla wierzy w zwycięstwo Szpilki! „Jest faworytem, jeśli…” [VIDEO]

Już za kilka tygodni odbędzie się gala XTB KSW Colosseum 2, na której dojdzie do wielu głośnych starć. Jednym z nich będzie potyczka w królewskiej kategorii wagowej: Pudzianowski vs Szpilka.

Już 3 czerwca KSW powróci po kilkuletniej przerwie na PGE Stadion Narodowy, gdzie odbędzie się druga edycja Colosseum. Takie wydarzenie nie może się obejść bez hitowych walk, a kibice otrzymali między innymi dwa pojedynki mistrzowskie. W main evencie pojawi się legenda federacji, Mamed Khalidov.

Jednym z ostatnich starć tego wieczoru będzie Pudzian vs Szpilka. Były strongman powróci po grudniowej porażce przez TKO i zmierzy się z byłym pięściarzem, który ma sporo mniejsze doświadczenie w MMA. „Szpila” dotychczas walczył dwukrotnie, pokonując przed czasem Siergieja Radczenkę oraz Denisa Załęckiego we freakowej organizacji High League.

Michał Materla o walce Pudzian vs Szpilka

O to zestawienie został zapytany przez dziennikarzy Michał Materla. Były mistrz wagi średniej KSW jest przyjacielem Artura i sam również mierzył się z Pudzianem. Przekonał się o jego potwornej sile na KSW 70, gdzie przegrał przez KO w 1. rundzie.

Sprawdź!  Shamil Musaev chce walczyć o mistrzostwo KSW

Materla nie wróży jednak tego samego Szpilce. Jego zdaniem, jeśli tylko wszystko zagra w głowie pięściarza, będzie faworytem.

– Jest bardzo dobrym pięściarzem i ciężko trenuje. Jeżeli tylko głowa zagra, to jest faworytem. Wiemy, że żeby pokazał swoje oblicze z treningów, to musi wszystko zagrać w głowie. Jest dopiero na początku przygody z MMA.

Mariusz to doświadczony zawodnik i walczył z rywalami z dużo większym stażem. Mam nadzieję, że Artur wyjdzie z głową tam, gdzie powinna być.

Zobacz inne wywiady z bohaterami XTB KSW Colosseum 2:

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.