UFC

Wyniki ważenia przed UFC 259. Adesanya wniósł na wagę więcej, niż zapowiadał! [WIDEO]

Możemy już zacząć odliczać godziny do wyczekiwanej gali UFC 259. Za nami oficjalna ceremonia ważenia. Tylko jeden z zawodników nie zmieścił się w limicie.

Już w ten weekend w nocy z soboty na niedzielę będziemy świadkami fantastycznej gali, która zakończy się wyczekiwanym pojedynkiem Jan Błachowicz vs Israel Adesanya. Polak po raz pierwszy w karierze będzie bronił mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej.

Nigeryjczyk będzie natomiast debiutował w nowej kategorii. Fighter, który na co dzień walczy w dywizji średniej, od dawna zapowiadał, że nie zamierza przybierać na masie. W rozmowie z dziennikarzem przewidywał, że na wagę wniesie około 87,5 kilograma. Dodał także, że gdyby musiał, byłby w stanie ściąć wagę do takiej, z jaką walczy w dywizji średniej.

Ostatecznie okazało się, że zawodnik waży jednak więcej, a dokładnie – 200,5 funta, czyli 90,95 kg. Co ciekawe, Nigeryjczyk na ceremonię zabrał ze sobą… pizzę. Waga Jana Błachowicza to 205 funtów – 92,98 kg.

Kurs na zwycięstwo Jana Błachowicza – 2.53

Kurs na zwycięstwo Israela Adesanyi – 1.52

W limicie nie zmieścił się jedynie Askar Askarov, który wniósł na wagę 127 funtów, przekraczając możliwą granicę o jednego funta.

Sprawdź!  Nate Diaz i Kamaru Usman rozpoczęli wojnę na Twitterze! "Z kim on walczy?"

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *