KSW

Wygrana „Irokeza” na koniec kariery! Pewne zwycięstwo Jewtuszki na KSW 92! [WIDEO]

Za nami kolejna walka KSW 92, tym razem z tych kończących pewną epokę. Marius Zaromskis stoczył ostatni pojedynek w organizacji, zaś Maciej „Irokez” Jewtuszko zakończył zawodową karierę.

Były mistrz kategorii lekkiej KSW po blisko 5-cio letniej przerwie od MMA wraca, by pożegnać się z kibicami. Maciej Jewtuszko przez wiele lat reprezentował największą polską organizację. Popularny „Irokez” przez pierwsze 5 lat swojej kariery pozostawał niepokonany, a porażkę odniósł dopiero w UFC.

Ostatnim rywalem w karierze „Irokeza” był Marius Zaromskis. Litewski wojownik po raz ostatni do klatki KSW zawitał w 2021 roku, kiedy to przegrał w rewanżu z Andrzejem Grzebykiem. 44-letni fighter już po raz 35. wyjdzie do pojedynku. W przeszłości występował dla DREAM, Bellatora czy organizacji Strikeforce. Dziś również stoczył ostatnią walkę w karierze.

KSW 92: Jewtuszko vs. Zaromskis – RELACJA

RUNDA 1

Panowie spokojnie rozpoczęli starcie, posyłając jedynie badające uderzenia. Skrócił dystans Zaromskis, trafił go Polak kontrą. Litwin postraszył okrężnym kopnięciem, odpowiedział frontem „Irokez”. Zaromskis podszedł z serią haków na korpus, Jewtuszko trafił go krótkim sierpem. Litwin mieszał płaszczyzny uderzeń. „Irokez” na wstecznym, szuka kontry i celnie trafia. Szukał jeszcze w ostatnich sekundach różnych kopnięć Polak.

Sprawdź!  Oficjalny trailer walki wieczoru gali KSW 59: Mariusz Pudzianowski vs. Bombardier [WIDEO]

RUNDA 2

„Irokez” szybko zaatakował Litwina! Zaromskis spróbował backfista, ale zainkasował sporo kopnięć Polaka. „Irokez” trafił kolanem, posłał też nietuzinkowe uderzenie łokciem. Maciej zaczął się bawić w klatce i raz za razem trafiał Zaromskisa. Litwin próbował zaskoczyć krótką serią, ale zaraz trafił go Polak. Trafił „Irokez” w zwarciu! Posłał kapitalne kolana na głowę w tajskim klinczu.

RUNDA 3

Zaromskis zaczął od pressowania Polaka, który aktywnie stopował rywala. Jewtuszko dobrze schodził i trafiał kolanem, dobrze też pracował kąsającym prostym. Kapitalnie trafił „Irokez” backfistem! Padł na matę Zaromskis, ale wytrzymał serię młotków Polaka i uratował się próbą zejścia po nogi. Mocne bomby posyłał Jewtuszko, ale wytrzymał kryzys rywal.

Wynik walki: Maciej „Irokez” Jewtuszko wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.