Khabib pod wrażeniem! Zabrał głos po wale Gamrota: „Chcę zobaczyć kolejne 5 rund. Co za pojedynek”
Za nami gala UFC Vegas 57, podczas któej do oktagonu powrócił najlepszy polski zawodnik kategorii lekkiej. Mateusz Gamrot odniósł wielkie zwycięstwo.
Podczas gali w Las Vegas „Gamer” zmierzył się z Armanem Tsarukyanem. Przez wielu Polak był skazywany na porażkę i wchodził do klatki jako wielki underdog. Jak jednak zapowiadał, było to dla niego jedynie dodatkową motywacją.
Polak odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i zakończył serię wygranych Tsarukyana, który odniósł sukces w poprzednich pięciu pojedynkach. Dla Gamrota było to najważniejsze starcie w dotychczasowej karierze. Teraz otworzył sobie drogę do walki z czołówką kategorii lekkiej.
Khabib komentuje walkę Mateusza Gamrota
Pojedynek odbył się na pełnym 5-rundowym dystansie. Od początku to Tsarukyan był bardziej aktywny i trafiał częściej od Polaka. Gamrot potrzebował dwóch rund, żeby się rozkręcić i od trzeciej odsłony zaczął prowadzić na kartach punktowych.
Obaj zawodnicy pokazali MMA na najwyższym poziomie i oglądaliśmy bardzo wyrównany oraz emocjonujący pojedynek. Po walce głos zabrał legendarny zawodnik Khabib Nurmagomedov, który z bliska oglądał starcie Polaka.
Były mistrz UFC pogratulował Gamrotowi osobiście, a na Twitterze zamieścił wpis, w którym skomentował pojedynek.
– Chcę zobaczyć kolejne 5 rund. Co za walka. Sean Shelby, świetne zestawienie – napisał Khabib.
I want watch 5 more rounds.
— khabib nurmagomedov (@TeamKhabib) June 26, 2022
What a great fight, wow👏
Great matchmaking @seanshelby
Źródło: Twitter
- Wojsław Rysiewski wskazał kolejnego rywala Bartosińskiego. Po KSW 119 dyskusja trwa w najlepsze
- Pudzian zaczepił Marconia. Natan odpowiada: Po co ciągle grasz w te gierki?
- XTB KSW 119: Patryk Kaczmarczyk wygrał w Radomiu! Mistrz wagi piórkowej poddał Brichtę
- XTB KSW 119: Wrzosek odklepał duszenie klatką piersiową. Vojcak bliżej rewanżu z De Friesem
- XTB KSW 119: Daniel Rutkowski zwyciężył z Tarchilą w Radomiu



