UFC

Dana White podał datę walki Israel Adesanya vs. Robert Whittaker 2!

UFC mocno pracuje nad zestawieniem Israel Adesanya vs. Robert Whittaker. W ostatniej rozmowie z The Daily Telegraph, Dana White zdradził nawet datę w jaką celuje!

Prezydent UFC, Dana White, zdradził The Daily Telegraph, że rewanż o tytuł mistrzowski dywizji średniej pomiędzy Israelem Adesanyą i Robertem Whittakerem odbędzie się w styczniu. Walka nie jest jeszcze zakontraktowana w stu procentach, ale jest jednym z priorytetów federacji.

– Chcemy zrobić tę walkę, więc ciężko nad nią pracujemy. Załatwię to. Odbędzie się w styczniu, celujemy w styczeń.

Israel Adesanya już po wygranej nad Marvinem Vettorim wiedział, że kolejnym rywalem będzie Robert Whittaker. To właśnie Australijczykowi odebrał pas na UFC 243 w 2019 roku. The Reaper od tamtej pory wygrał wszystkie 3 starcia, nie dając szans Darrenowi Tillowi, Jaredowi Cannonierowi i Kelvinowi Gastelumowi.

Rewanż pomiędzy Whittakerem i The Last Stylbenderem najprawdopodobniej będzie main eventem gali, gdyż ciężko też znaleźć bardziej medialny pojedynek. Dana White żałuje, że nie uda mu się zorganizować tej walki w Australii, bądź Nowej Zelandii:

– Wiecie co jest do kitu? Myślisz o tym starciu i o tym, co się dzieje na świecie i wiesz, że ta walka powinna się odbyć właśnie tam. Ale tak się nie stanie… Nie chcę zabrzmieć zbyt pewnie, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ten pojedynek się odbył.

Robert Whittaker zdążył już nazwać przyszłego przeciwnika chodzącą kupą g*wna, a Israel Adesanya wspomniał zachowanie Australijczyka przed ich pierwszym starciem. Ponadto mistrz dywizji średniej UFC poinformował wszystkich o swoim rozwoju i ostrzegł kategorię wagową przed samym sobą.

Sprawdź!  Thiago Santos po UFC Vegas 38: "Czas na nowy kontrakt i więcej pieniędzy!"

Będzie to trzecia obrona tytułu przez The Last Stylebendera. W międzyczasie Adesanya podjął także próbę zdobycia podwójnej korony, jednakże przegrał przez jednogłośną decyzję z Janem Błachowiczem na UFC 259.

Źródło: The Daily Telegraph

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *