FAME MMA

Wrzosek o przegranej Tyburskiego z Pasternakiem: „Możesz sparować z zawodowcami, ale…”

Arkadiusz Wrzosek zabrał głos po ostatniej porażce Pawła Tyburskiego i odniósł się do swoich słów na temat freak fightera.

Sporo mówiło się o tym, że „Tybori” to jeden z najlepszych freak fighterów. Według niektórych ma potencjał na walki sportowe, jednak w ostatnim starciu zmierzył się z profesjonalnym zawodnikiem Michałem Pasternakiem i odniósł porażkę.

„Wampir” posłał go na deski już w pierwszej rundzie. Doznał jednak kontuzji bicepsa i dwie kolejne rundy przewalczył bez sprawnej ręki, mimo to dalej rozbijając rywala. Różnica poziomów była naprawdę wyraźna i pokazała, że nawet najlepszym freak fighterom nadal dużo brakuje do zawodowców.

Starcie skomentował Arkadiusz Wrzosek, który trenuje w Uniq Fight Club razem z Tyburskim. Był jedną z osób, które mówiły o potencjale „Tyboriego”, ale w ostatnim wywiadzie dla fansportu.pl przyznał, że mimo świetnej pracy na treningach w klatce potrzeba pokazać coś więcej.

Zawodnik KSW podkreślił, że sparingi i prawdziwa walka w klatce to dwie różne rzeczy, a porażka z Pasternakiem pokazała, że Tyburski nie jest na takim poziomie, jak wcześniej się wydawało:

Sprawdź!  FAME: Porażka Arkadiusza Tańculi! Przegrywa pojedynek z Adrianem Polańskim! [WIDEO]

– Jednak się nie przygotował zbyt dobrze, to pokazało tę różnicę. Nie miał takiej walki do tej pory. Ta walka pokazała tę różnicę nawet nam, osobom, które z nim trenowały. Trening i to, co pokazujesz na sali to jedno, a wychodzisz do walki, to jest druga rzecz. Możesz być dobry na treningu, sparować z zawodowcami, ale wychodzisz do walki i musisz mieć coś więcej. Najwidoczniej nie do końca coś gra. Życzę jak najlepiej.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.