KSW

Wiemy, jakich kontuzji doznał Mamed Khalidov! Musi być operowany! „Jest pod opieką najlepszych specjalistów w kraju”

Poznaliśmy kolejne informacje dotyczące stanu zdrowia Mameda Khalidova po ciężkim nokaucie z rąk nowego mistrza wagi średniej Roberto Soldicia.

W minioną sobotę Chorwat w drugiej rundzie trafił Mameda potężnym lewym, po którym legenda KSW padła znokautowana na deski. Jak przekazał szef organizacji, fighter trafił po walce do szpitala, gdzie przeszedł niezbędne badania.

Będzie miał tomografię. Są różne warianty, co może się wydarzyć. Ciężko mi tutaj tworzyć jakieś historie. Poczekajmy i będziemy wszystko wiedzieli. Przed chwilą skończyłem rozmowę z naszym czołowym medykiem. Prosiłem, by na bieżąco mnie informował. W trybie pilnym pojechał do szpitala, w trybie pilnym będzie przyjmowany – wyjaśnił Martin Lewandowski.

Kolejne informacje przekazał portal Onet, który zapewnił, że tomografia nie wykazała żadnych zmian, jednak brutalne uderzenia doprowadziło do kontuzji kości twarzy.

Bardziej szczegółowe informacje podał dziennikarz Michał Rogoziński, który prywatnie zna się z Khalidovem – Mamed czuje się dobrze. Leży w klinice i czeka na jutrzejszą operację (zapadnięty oczodół i złamany nos). Co ciekawe, po walce nie stwierdzono nawet wstrząśnienia mózgu.

„Michał słyszałem doping ludzi nawet po KO, to niesamowite wsparcie. Ci ludzie są ze mną i będą do końca” – napisał na Twitterze.

Głos zabrał również dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski, który rozmawiał z portalem Sportowe Fakty. Potwierdził on, że Mamed doznał kontuzji kości jarzmowej oraz nosa, w związku z czym niezwłocznie poddał się operacjom.

Sprawdź!  Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA - debiut Przybysza w P4P oraz awans Oleksiejczuka i Jotki

Stan ogólnie jest dobry, po prostu Mamed musi przejść kilka zabiegów części twarzowej, chyba kości jarzmowej i nosa u doktora Michalika w centrum medycznym MML. To w tej chwili już się dzieje, w poniedziałek od rana został przyjęty.

Nie znam dokładnych godzin, kiedy te zabiegi będą wykonywane, ale jest pod opieką najlepszych specjalistów w kraju. Jesteśmy spokojni, że trwałego uszczerbku na zdrowiu tu nie będzie.

Źródło: Sportowe Fakty/Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.